Zdrowie

Zastosowanie hirudoterapii

Zastosowanie hirudoterapii

Leczenie pijawkami medycznymi jest znane na całym świecie, jednak również owiane wieloma mitami. Hirudoterapia to sposób na wzmocnienie organizmu chorego oraz poprawienie jego kondycji fizycznej. Może być także stosowana do leczenia poważnych i zaawansowanych schorzeń.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu z pacjentem. Jeżeli podczas rozmowy nie zostaną wykazane przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii, wówczas osoba jest poddawana kuracji.

Przebieg

Pijawka jest przykładana do ciała pacjenta w miejscach do tego wyznaczonych w zależności od rodzaju prowadzonego leczenia. Żyjątko przyczepia się do skóry za pomocą otworu gębowego, trzech szczęk oraz przyssawki.

Podczas terapii osoba poddawana może stracić od 4 do 8 ml krwi. W zamian za to do krwioobiegu trafia hirudozwiązki – substancje lecznicze. Po każdym zabiegu pijawki są utylizowane. Nie można ich stosować do kolejnej kuracji.

W przypadku pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie przechodzili terapii, przy pierwszym zabiegu można użyć maksymalnie czterech pijawek. Po terapii krew może sączyć się z rany nawet przez 24 godziny. Potrzebny jest więc solidny opatrunek wykonany z jałowej gazy. Powinien być zmieniane maksymalnie co 12 godzin. Hirudoterapia trwa od 45 do 90 minut. Czas jest uzależniony od pracy pijawki, pogody, miejsca w ciele pacjenta oraz ciśnienia krwi.

Rodzaje terapii

W zależności od potrzeb pacjenta oraz jego organizmu mogą być stosowane różnego rodzaju techniki hirudoterapii. Najbardziej popularne  to leczenie miejscowe oraz hirudokompleksoterapia. Dzięki zintensyfikowaniu działania obie techniki przynoszą znacznie lepszy efekt niż inne rodzaje leczenia.

Zwłaszcza w przypadku leczenia miejscowego proces regeneracji organizmu jest znacznie szybszy, gdyż związki są wprowadzane bezpośrednio do miejsca poddawanego kuracji. Natomiast terapia kompleksowa gwarantuje oddziaływanie na kilka układów jednocześnie.

Więcej na temat hirudoterapii, jej rodzajów oraz możliwości zastosowania substancji leczniczych znajdujących się w pijawkach medycznych można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz