KobietaPolecane

Szyjemy spodnie!

Szyjemy spodnie!

Nic tak nie sprawia radości, jak własnoręczne wykonanie różnych części garderoby. Za wzór mogą nam posłużyć najnowsze kolekcje znanych projektantów lub możemy dać ponieść się fantazji i uszyć coś według swojego, oryginalnego pomysłu. Jednak aby to zrobić, warto wiedzieć, jakie tkaniny są odpowiednie. Dziś zajmiemy się materiałami na uszycie spodni.

Zanim zabierzemy się za szycie

Spodnie są proste i można je uszyć w krótkim czasie, ale końcowy efekt będzie zależał od tego, jak dobrze je dopasujemy. Warto wcześniej sprawdzić swoje wymiary i porównać je z wykrojem. Jeśli istnieje taka konieczność, to należy dopasować wykrój do figury. Aby sprawdzić, czy spodnie będą dobrze leżały, przed przystąpieniem do krojenia z właściwego materiału warto uszyć próbną parę spodni z podszewki lub surówki bawełnianej.

Wybór materiału

Do uszycia spodni doskonale nada się tkanina w paski. Możliwości mamy wiele – od wąskich, dwukolorowych pasków po szerokie, nieregularne, aż do wielokolorowych pasm. Wzór może być tkany lub drukowany na materiałach różnych gatunków, takich jak cienka tkanina bawełniana czy wełna. Niezależnie od pory roku materiał ten jest nieoceniony. Najważniejszym zaletami jest różnorodność gatunków, trwałość i wygoda.
Aby dobrać odpowiedni rodzaj i ułożenie pasków, stańmy przed lustrem i udrapujmy materiał na sobie na różne sposoby. Należy pamiętać, że wąskie paski biegnące pionowo sprawią, że optycznie będziemy smuklejsze i wyższe, z kolei paski poziome spowodują, że nasza sylwetka będzie wydawała się niższa i szersza. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Idealnie wykonane spodnie

Jak rozpoznać, że nasza praca nie poszła na marne, a spodnie są idealnie dopasowane? Przede wszystkim powinny świetnie leżeć na figurze. Od bioder do lamówek czy mankietów muszą układać się prosto, nie marszczyć, nie ciągnąć ani nie przekrzywiać. Szwy wewnętrzne i boczne również muszą układać się prosto, bez skręcania zarówno do tyłu, jak i do przodu. W spodniach powinniśmy czuć się wygodnie, bez względu na to czy siedzimy, stoimy, nachylamy się czy chodzimy. Warto pamiętać o tych kilku zasadach, które są gwarancją zadowolenia z uszytej części garderoby.    

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz