Zdrowie

Skuteczna hirudoterapia

Skuteczna hirudoterapia

Współczesna medycyna bardzo się rozwinęła, jednakże i nawet ona nie umie podołać wyleczeniu niektórych schorzeń. Coraz częściej pacjenci decydują się na leczenie naturalnymi metodami, jednak zanim poddamy się takiemu leczeniu, powinniśmy skonsultować to z naszym lekarzem. Jedną z metod, która przeżywa swoje odrodzenie jest hirudoterapia, czyli leczenie przy pomocy pijawek. Zabieg ten trwa około godziny i w zależności od schorzenia powtarzany może być kilkukrotnie. Pomaga ona w leczeniu schorzeń z zakresu układu endokrynologicznego, moczowego, naczyniowo-sercowego, kostnego oraz wielu innych.

Leczenie polega na przystawieniu pijawki lub pijawek na określone partie ciała. Pijawki podczas wgryzania się, wpuszczają do naszego organizmu enzymy o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym, enzymy te mają również działanie antybiotyczne. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż pijawka podczas wgryzania wpuszcza do naszego ciała pewnego rodzaju znieczulenie, tak jak to robią komary. Po zabiegu pozostaje niewielka rana, która zwykle samoistnie znika po kilku dniach i z reguły nie wymaga żadnego leczenia. Na temat leczenia pijawkami bardzo dużo ważnych informacji o samym zabiegu, jego przebiegu oraz rekonwalescencji znajduje się na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Uzyskane tam informacje pomogą w zrozumieniu, na czym polega hirudoterapia.

Jeżeli zdecydujemy się na leczenie pijawkami warto wiedzieć kilka dodatkowych rzeczy, tak by mieć całkowitą pewność co do skuteczności oraz bezpieczeństwa zabiegu. Pierwszą rzeczą jest wybór odpowiedniego gabinetu, w którym prowadzi się tego typu leczenie oraz sprawdzenie, czy osoba która będzie dokonywała zabiegu posiada odpowiednią wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Należy wybrać gabinet o wysokim standardzie, tam gdzie spełnione są wszystkie wymagania niezbędne do przeprowadzenia hirudoterapii. Pijawki, którymi będziemy leczeni muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, muszą być poddane sterylizacji przed samym zabiegiem oraz nie mogą być użyte więcej niż jeden raz, tak by chronić pacjentów przed zarażeniem się różnymi chorobami, które posiadała poprzednia osoba.

Udostępnij

O autorze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz