PolecanePoradyZdrowie

Leczenie pijwakami – mnogość korzyści

Leczenie pijwakami – mnogość korzyści

Od zarania dziejów ludzie wykorzystywali różne metody, aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Do jednej z nich, która narodziła się już w starożytności i przetrwała do dzisiejszych czasów, jest hirudoterapia, czyli leczenie przy użyciu pijawek. Można powiedzieć, że w tej metodzie leczenia niewiele się zmieniło, poza oczywiście ważnymi względami zachowania sterylności. Zabieg jest dość prosty, polega na przystawieniu kilku pijawek (o liczbie decyduje specjalista z tej dziedziny) w określone punkty na ciele. Trwa on zwykle koło godziny, po czym pacjent bez konieczności hospitalizacji może udać się do domu. Skutków ubocznych nie ma prawie w ogóle, poza czasem pozostającą małą raną, która zwykle szybko się leczy i nie wymaga żadnej interwencji lekarza.

Dlaczego pijawki lecznicze mają pozytywny wpływ na wyleczenie wielu schorzeń z zakresu układu naczyniowo-sercowego, endokrynologicznego, urologicznego, kostnego oraz wielu innych? Podczas wgryzania wpuszczają one do naszego organizmu enzymy o charakterze przeciwbakteryjnym, przeciwzakrzepowym i przeciwzapalnym oraz o charakterze antybiotycznym. Właśnie dzięki temu dochodzi do wyleczenia ognisk chorobowo zmienionych. Dodatkowo bardzo dobrze wpływają one na naszą cerę. Bardzo dużo osób u których zawiodły konwencjonalne metody leczenia, a skorzystało z zabiegu hirudoterapii, są pod wrażeniem jej skuteczności i braku skutków ubocznych. Warto zatem skorzystać z naturalnych metod leczenia. Bardzo dużo cennych informacji o leczeniu pijawkami zostało umieszczonych na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami

Przed dokonaniem zabiegu, należy znać kilka istotnych faktów, które mają wpływ na bezpieczeństwo podczas zabiegu. Przede wszystkim należy udać się do kliniki, która posiada certyfikaty do przeprowadzenia takiego leczenia. Jest to bardzo ważne, bowiem w gabinetach tych zabieg wykonuje osoba specjalnie przeszkolona w tym zakresie, a pijawki które są używane do zabiegu są przebadane, sterylne i co najważniejsze używane tylko raz. Ma to na celu ochronę pacjenta przed potencjalnym zarażeniem się bakteriami, wirusami bądź innymi patogenami.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz