Dom

Jaki ekspres do kawy kupić? — Ranking 3 najpopularniejszych

Jaki ekspres do kawy kupić? — Ranking 3 najpopularniejszych

Jaki ekspres do kawy kupić? Który będzie najlepszy? Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez małej czarnej w ulubionym wydaniu, koniecznie sprawdź, jak udoskonalić sposób jej parzenia i podawania, by jeszcze lepiej poczuć smak i aromat tego napoju.

Wielofunkcyjny ekspres ciśnieniowy

Kiedyś dostępny jedynie w kawiarniach, a teraz można go kupić w każdym większym supermarkecie. Wsypujemy ziarna, wlewamy wodę i montujemy pojemnik z mlekiem, który po przygotowaniu kawy wyjmujemy z ekspresu i chowamy do lodówki. Taki sprzęt oferuje nam nawet 6 rodzajów kawy. Od espresso po latte macchiato. Tylko czy naprawdę kawa z niego jest tak dobra jak w kawiarni?

To pozostaje kwestią dyskusyjną, ponieważ wszystko zależy od mieszkanki ziaren, zawartości tłuszczu w mleku lub nawet twardości wody. Jedno jest pewne. Cena ekspresu skutecznie obniża chęć jego posiadania, a oczekiwanie na pyszną latte macchiato około 10 minut wzmaga apetyt na wyłączenie maszyny i przygotowanie kawy w tradycyjny sposób.

Ekspres przelewowy

Zdaje się być jednym z tańszych sprzętów do przygotowania kawy. Wystarczy wlać wodę, wsypać zmieloną kawę do filtra i włączyć guzik. Wadą tego typu maszyny na pewno jest brak różnorodności. Możemy jedynie zrobić czarną kawę lub po przygotowaniu dolać do niej mleka. Jeśli więc zależy nam na pysznej małej czarnej z dodatkami, zdecydowanie nie będziemy z niego zadowoleni.

Ekspres do kawy senseo

Najlepsze rozwiązanie dla osób, które zawsze się spieszą, a jednocześnie nie mogą sobie odmówić filiżanki ulubionej kawy przed wyjściem z domu. Do takiego sprzętu idealnie nadaje się kawa w saszetkach. Wkładamy je do ekspresu, podstawiamy kubek i gotowe. Co jest najlepsze w tego typu rozwiązaniu?

Możemy pić kawę z dodatkiem różnych smaków. Na przykład orzechową czekoladową lub waniliową. Do tego parzenie kawy jest szybkie i po zrobieniu małej czarnej nie musimy myć ekspresu lub czyścić pojemników, tak jak w przypadku pierwszego opisywanego wyżej sprzętu. Podsumowując, kawa senseoto nie tylko bogactwo smaków napoju kofeinowego, ale również szybki sposób na dobrą i aromatyczną małą czarną.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz