Dom

Wykładziny PCV w domu – czy warto?

Wykładziny PCV w domu – czy warto?

Jeszcze do niedawna wykładziny kojarzyły się z mało eleganckim stylem, a dziś znów są chętnie wybierane przez wielu. Nowoczesne techniki produkcji, trwalsze materiały, z których są wytwarzane powodują, że prezentują się naprawdę świetnie. Dodatkowo są wyjątkowo trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, co również w dużym stopniu wpływa na ich atrakcyjność. Co jeszcze warto wiedzieć o wykładzinach PCV?

Możliwości wykorzystania wykładzin PCV

Wykładzina PCV ze względu na swoją trwałość niegdyś montowana była jedynie w obiektach użyteczności publicznej, czyli w biurach, sklepach, szpitalach i urzędach. Obecnie coraz częściej rozwiązanie to znajduje swoje zastosowanie w domach prywatnych, ponieważ jest tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu od tradycyjnych podłóg drewnianych, parkietów i paneli.

Wykładziny PCV świetnie odnajdą się w wilgotnych i narażonych na zabrudzenia miejscach – jak korytarz, kuchnia lub łazienka. Oferty producentów odnośnie wzorów i kolorów są tak rozbudowane, że z pewnością każdy znajdzie idealny wariant dla siebie.

Istotne jest także to, że wykładzina jest znacznie tańsza od paneli, a do tego dość łatwo i szybko można ją wymienić. Dzięki temu możemy częściej zmieniać wystrój wnętrza i cieszyć się różnorodnością.

Wykładzina PCV – jak wygląda montaż?

Wiele osób remontując dom czy mieszkanie zwykle nie wie, po jakie produkty warto sięgać. Wykładzina PCV to dobry materiał przede wszystkim dla osób, które samodzielnie remontują mieszkanie. Jest łatwa w rozłożeniu i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy dokładnie oczyścić podłoże i przyciąć odpowiednio wymierzone fragmenty nożykiem.

W kolejnym etapie wycięty element smarujemy specjalnym klejem, a następnie dociskamy do podłoża. Co ciekawe – powierzchnia, do której chcemy przykleić wykładzinę może być różnorodna – od zdartych płytek, po zniszczony parkiet.

Producenci dwoją się i troją, aby spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Walory estetyczne produktu są przecież tak samo ważne, jak jego wytrzymałość i trwałość. Dlatego obecnie rynek budowlany gwarantuje ogromny wybór wzorów i kolorów tak, aby dopasować wykładzinę do już istniejącego wnętrza i charakteru domu.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.