PoradyZdrowie

Gdzie kupić kołdrę i jaką wybrać?

Gdzie kupić kołdrę i jaką wybrać?

Kołdra i poduszki to rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie snu. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o to, by były one odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb, pór roku i rozmiarów łóżka. Kupując kołdrę bierzmy pod uwagę nie tylko jej cenę, ale również materiał, z którego zrobione jest wypełnienie i powłoka zewnętrzna. Wiele osób nie wie, jak kupić idealną kołdrę, więc ten artykuł to mały poradnik, który krok po kroku wyjaśni, czym się kierować przy wyborze idealnego okrycia do snu.

Wypełnienie kołdry a komfort snu

Od wypełniania kołdry zależy nie tylko poziom ciepła, jaki nam zapewni, ale również wygoda snu. Bardzo ważne jest zakupienie okrycia z tkanin, na które nie jesteśmy uczuleni. Wiele osób myśli, że to, co w środku kołdry, nie ma wpływu na ich komfort snu, bo w końcu wszystko zależy od poszewki. Bynajmniej. Jeśli wypełnienie okrycia będzie poliestrowe, nasze ciało szybko się spoci lub wybudzimy się w środku nocy z powodu gorąca. Poliestrowe wypełnienie nie przepuszcza powietrza, więc skóra nie oddycha.

Najkorzystniejszy materiał, z którego powinien być środek kołdry to puch, pierz, wełna, jedwab lub włókno bambusowe. Nie zapominajmy również o tym, że wełna i pierze to idealne wypełnienie w przypadku zimowej kołdry, a jedwab czy bambus w letnim okryciu.

Rozmiar kołdry a zdrowy sen

Sypiając samotnie, wybieramy mniejsze kołdry, a nie zawsze jest to korzystne. Czasami w nocy możemy zrzucić z siebie część okrycia lub zaplątać je i przez sen przyjmujemy bardzo niekorzystną pozycję dla zdrowia naszego kręgosłupa, by znaleźć się pod skrawkami kołdry, które ostały się na łóżku. Powodem tego może być jej nieodpowiedni ciężar, za śliski materiał, w który jest powleczona lub niedopasowanie jej do pory roku.

Z kolei osoby sypiające we dwójkę często kupują kołdrę o wymiarach takich jak materac w ich łóżku. Jest to duży błąd. Nie bierzemy wtedy pod uwagę, że sypiając na boku, tracimy kilkanaście centymetrów okrycia. Dlatego w takim przypadku dobrze sprawdzi się kołdra 200×200 lub nawet większa. Dzięki niej każdy z partnerów będzie miał nie tylko swoją część kołdry, ale i wygodę oraz zdrowy sen.

Szeroki wybór kołder, poduszek i poszewek znajdziesz na tej stronie: https://expertsnu.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz