Polecane

Dwa mity o nauce języka, które rujnują Twój postęp

Dwa mity o nauce języka, które rujnują Twój postęp

Wokół nauki języka narosło wiele mitów. Niektóre z nich mają jakieś podłoże w rzeczywistości, jednak ich spora część jest po prostu wymówką, którą stosujemy by tłumaczyć innym nasz brak postępów w nauce języka. Przyjrzyjmy się więc często powtarzanym mitom odnośnie poznawania obcych sposobów komunikacji i zastanówmy się, ile jest w nich prawdy.

Mit pierwszy – „nie mam talentu do języków”

Zapewne często zdarzyło Ci się słyszeć u różnych osób zdanie: „ja nie mam talentu do języków, dlatego ciężko idzie mi nauka”. Taki sposób myślenia to bardzo duży błąd, który sabotuje nasz językowy postęp. Niewiele osób na całym świecie ma talent do nauki języków, u większości z nas nie przychodzi to zbyt łatwo. Przede wszystkim, przy nauce obcej mowy nie można się zniechęcać i należy nieustannie pracować nad naszymi słówkami, gramatyką i wymową. Założenie od samego początku, że nie masz talentu językowego nie pozwoli Ci włożyć w naukę tyle wysiłku ile powinieneś.

Mit drugi – trzeba mieszkać w obcym kraju, by dobrze nauczyć się języka

To kolejny bardzo szkodliwy mit, który może zrujnować Twoje językowe postępy. Fakt faktem, mieszkanie w kraju gdzie na co dzień ludzie posługują się językiem, którego aktualnie chcemy się nauczyć jest dużym ułatwieniem w jego poznawaniu. Jeśli zewsząd otacza nas obcy język, nauczymy się go po prostu szybciej.

 Wielu ludzi myśli jednak, że ten proces odbywa się jak za pomocą magicznej różdżki – wystarczy przenieść się chociażby do Anglii, poczekać kilka miesięcy a poziom znajomości języka wystrzeli w kosmos. Niestety, nie jest tak – w dalszym ciągu musimy włożyć w jego naukę swoją pracę. Dodatkowo w dzisiejszych czasach przenoszenie się do innego kraju wcale nie jest konieczne, by mieć dużą styczność z językiem, który chcemy poznać. Czasami wystarczy kurs prowadzony przez profesjonalistów, jak chociażby kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Zapewni nam to wystarczającą styczność z językiem, żebyśmy mogli go poznać, nie musząc przy okazji nigdzie wyjeżdżać.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.