Polecane

Jak osłuchiwać się z językiem?

Jak osłuchiwać się z językiem?

Nie od dziś wiadomo, że komunikacja między ludzka to nie tylko czytanie, pisanie czy mówienie. Jednym z kluczowych elementów komunikacji jest słuchanie, dlatego ucząc się języka obcego, powinniśmy osłuchiwać się z nim tak często, jak tylko to możliwe.

Osłuchiwanie się z językiem — od czego zacząć?

Idealnymi warunkami, aby móc osłuchiwać się z językiem obcym jest stałe przebywanie w jego otoczeniu. Wiele osób nie posiada jednak takiej możliwości, szczególnie w czasach pandemii. W takiej sytuacji na pomoc może przyjść dobrze znana wszystkim muzyka. Na początku, aby zacząć oswajać się z językiem warto rozpocząć słuchanie zagranicznych artystów na większą skalę niż dotychczas.

Osłuchiwanie z językiem — praktyczne sposoby 

Jak powszechnie wiadomo, kiedy dopiero uczymy się nowego języka obcego,  wiele wyrazów może wydawać nam się podobnych lub po prostu może mieć podobne brzmienie. W takiej sytuacji na pomoc przychodzą strony/ aplikacje, takie jak na przykład lyricstraining. Aplikacja ta posiada specjalnie utworzoną bazę piosenek, to do nas należy wybór, którą uruchomimy. Po wybraniu piosenki wybieramy poziom trudności (zależy on od naszego stopnia zaawansowania),  a następnie rozpoczynamy ćwiczenie. Polega ono na tym, aby ze słuchu uzupełnić luki w tekście słuchanej przez nas piosenki.  Uzupełnianie tekstu w ten sposób jest nie tylko doskonałą zabawą, ale i świetnym sposobem na praktyczne osłuchiwanie się z językiem.

Co, jeśli nie muzyka?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz osłuchiwać się z językiem za pomocą muzyki — nic straconego. Możesz sięgnąć po obcojęzyczne audiobooki (które mogą być w dodatku świetnym uzupełnieniem dla czytanych w obcym języku książek) lub możesz zdecydować się na oglądanie ulubionych filmów oraz seriali w języku, którego chcesz się nauczyć. W ten sposób połączysz codzienne małe przyjemności z praktyczną nauką języka.

Nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to świetne miejsce, które pozwoli ci szybko i skutecznie nauczyć się wymarzonego języka obcego.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.