Polecane

Fibryna bogatopłytkowa i osocze – właściwości anti-aging

Fibryna bogatopłytkowa i osocze – właściwości anti-aging

Skóra z oznakami starzenia? Widoczne zmiany skórne w wyniku starzenia zauważalne są już pomiędzy 25 a 30 rokiem życia. To właśnie w tym wieku nasz organizm zwalnia z produkcją kolagenu. Odpowiada on za młody wygląd skóry – jędrność i sprężystość.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry

Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą być widoczne u kobiet w dość młodym wieku, bo już w okolicy 25. roku życia. Wynika to ze zmniejszonej ilości kolagenu, który pełni ważną rolę w naszym organizmie. Skóra wraz z wiekiem staje się również mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Czynniki zewnętrzne nie tylko rzeźbią na jej powierzchni zmarszczki, ale też przyczyniają się do powstawania innych niedoskonałości np. przebarwień.

Zalicza się także do nich nieodpowiednia pielęgnacja naszej skóry, narażenie jej na nadmierne promieniowanie UV oraz dieta, która jest uboga w witaminy i minerały. Za przebarwienia czy zmarszczki odpowiedzialne jest także zanieczyszczenia środowiska i twarda woda.

Jak chronić się przed zmarszczkami i przebarwieniami?

Jeżeli chcemy zapobiec szybkiemu starzeniu się skóry oraz ciemnym plamom na twarzy, musimy przede wszystkim wybierać takie preparaty, które pozwolą nam skutecznie zabezpieczyć skórę. Bardzo ważne jest, aby nie narażać skóry na zbyt częste promieniowanie słoneczne i wybrać odpowiednia kosmetyki pielęgnacyjne.

Fibryna i osocze bogatopyłkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym to nowatorska metoda redukcji lub usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego inaczej zwany jest wampirzym liftingiem.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest operacją chirurgiczną. Lekarz wykonuje serię wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego w skórę pacjentki, w celu rewitalizacji skóry pacjentki – jej odżywienie. Samo osocze bogatopłytkowe jest specjalnie przygotowanym preparatem krwiopochodnym, który wytwarzany jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Osocze bogatopłytkowe zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i licznych czynników wzrostu, które umożliwiają procesy regeneracyjne.

Istnieje także fibryna bogatopłytkowa, która w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym daje niesamowite rezultaty! Fibryna, tak samo jak osocze, stosowana jest w celu regeneracji i nawilżenia skóry. Niweluje proces starzenia oraz blizn. Ponadto fibryna jest doskonałym wypełniaczem, a to jej przewaga nad osoczem. Fibryna tworzy pod skórą włókna fibryny układające się w siateczkę, dzięki czemu zmarszczki i zagłębienia uwypuklają się, a uszkodzone mieszki włosowe w przypadku utraty włosów stopniowo odbudowują się.

Efekty zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny

Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników. Zapewnia to silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

– głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
– redukcja zmarszczek
– profilaktyka i leczenie łysienia
– leczenie trudno gojących się ran (stopa cukrzycowa i inne), w odbudowie tkanki kostnej i chorób przyzębia

Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu w okresie około 2-3 tygodni po wykonanym zabiegu. W celu ich podtrzymania zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu


Zabieg fibryną bogatopłytkową oraz osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny ze względu na jego autologiczność. Źródłem  pochodzenia jest organizm pacjenta, a więc jest pewność, że doskonale się wchłania i spełni swoje zadanie. Jednak niezwykle ważna jest konsultacja ze specjalistą, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich m.in.:

– choroby krwi
– choroby nowotworowe
– stany zapalne skóry
– ciąża i laktacja
– aktywna opryszczka
– leczenie antykoagulantami
– zażywanie aspiryny
– cukrzyca ( niewyregulowana)
– ostre stany chorób autoimmunologicznych

Skóra z oznakami starzenia? Fibryna i osocze bogatopłytkowe to jest to! Innowacyjna metoda w dziedzinie medycyny estetycznej, która ma duże grono fanów. Fibryna i osocze wspaniale poradzą sobie z regeneracją skóry oraz niwelacją zmarszczek czy przebarwień.

Miejscem, w którym można wykonać taki zabieg jest Klinika OTCO w Warszawie. Spotkać można się tam z profesjonalistami, którzy z wielką chęcią wykażą się pomocą.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.