Polecane

Dlaczego nauka języka angielskiego w szkole nie zawsze przynosi efekty?

Dlaczego nauka języka angielskiego w szkole nie zawsze przynosi efekty?

Język angielski pojawia się już na początku drogi edukacyjnej ucznia. Nic dziwnego, jest językiem międzynarodowym, traktuje się go równie poważnie, co język ojczysty. Jak wiadomo dzieci naturalnie lepiej przyswajają nowe wiadomości, dlatego angielskiego uczy się już kilkuletnie maluchy. Mogłoby się wydawać, że przechodząc przez kolejne etapy edukacji, większość uczniów będzie swobodnie posługiwać się tą mową. Często jednak efekty nauki nie są zadawalające. Dlaczego?

Czy efekty nauki języków zależą od indywidualnych predyspozycji?

Każdy z nas ma swoje talenty i słabe strony. I tak jak dzieli się uczniów na umysły ścisłe i humanistyczne, tak można podzielić ludzi na tych z większymi i mniejszymi zdolnościami do nauki języków. Oczywiście nie znaczy to, że osoby wolniej przyswajające języki obce, nie będą w stanie biegle się nimi posługiwać. Każdy mózg ma zdolności do nauki nowych czynności. Indywidualne predyspozycje mogą ewentualnie pomóc w odnalezieniu odpowiedniej drogi do uzyskania celu.

Wystarczy odnaleźć odpowiednią metodę 

I tak może się okazać, że uczniowie wykazujący większe zdolności co do nauki języków, po przebyciu wszystkich etapów tradycyjnego nauczania będą w stanie porozumiewać się obcą mową. Jeśli natomiast mimo chęci i motywacji efekty nauki nie są zadawalające, może warto pomyśleć o dodatkowych metodach edukacyjnych. Coraz popularniejsze stają się kursy językowe, które dzięki nietuzinkowemu podejściu do tematu kształcenia, pomagają zrozumieć na czym polega nauka języka obcego.

Zrozum język, a nie będzie ci obcy

Szkoła języka angielskiego Częstochowa, jest jednym z miejsc, gdzie można poznać język od najbardziej praktycznej strony. Okazuje się, że osoby, którym ciężko było wydusić z siebie choć kilka słów po angielsku, po kilku godzinach lekcji są w stanie prowadzić rozmowę. To wszystko dzięki praktycznemu podejściu do poznawania obcojęzycznej mowy. Teoria jest podstawą w każdej dziedzinie, jednak nie należy poprzestać jedynie na niej, bo to w końcu praktyka czyni mistrza.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.