Polecane

Czy warto wybrać druk cyfrowy?

Czy warto wybrać druk cyfrowy?

Ulotki, plakaty, wizytówki, papier firmowy to najczęściej zamawiane produkty, których druk zlecamy profesjonalnej drukarni. Jeśli nakład jest znaczny i obejmuje na przykład kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy, wówczas można zdecydować się na klasyczną metodę druku. Przy niższych wolumenach lepiej sprawdza się druk cyfrowy, który można wykorzystać nawet drukując jeden egzemplarz własnego projektu.

Jakość druku cyfrowego

Osoby, które nie do końca zgłębiły temat druku cyfrowego, podnoszą, że to metoda zapewniająca znacznie gorszą jakość niż w przypadku druku klasycznego. Nie jest to do końca prawda. Wszystko zależy od papieru, jaki wybierzemy, a także sprzętu, jakim dysponuje drukarnia. Warto dopytać, przed wyborem wykonawcy, jaką maksymalną rozdzielczość druku można uzyskać, szczególnie jeśli zależy wam na dokładnym odwzorowaniu detali, kolorów czy unikatowych czcionek.

Warto dodać, że druk cyfrowy jest szybki. Projekt, który przygotujecie samodzielnie lub zlecicie jego opracowanie grafikowi, w czym pomoże chwilówka bez BIK, wystarczy przesłać do drukarni, by w ciągu kilku minut maszyny rozpoczęły pracę. Pamiętajcie jedynie, aby poprosić osoby zajmujące się obsługą waszego zlecenia o przekazanie szczegółowych wytycznych określających parametry techniczne, jakie projekt powinien spełniać. Unikniecie w ten sposób korekt, poprawek oraz kosztownych błędów.

Co można drukować cyfrowo?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – wszystko! Niezależnie czy chcecie przygotować plakaty informujące o wydarzeniu, ulotki zachęcające do odwiedzenia restauracji czy też wizytówki prezentujące waszą firmę – w każdym przypadku sprawdzi się druk cyfrowy. Oczywiście maksymalna wielkość materiałów, jakie chcecie wydrukować, zależna jest przede wszystkim od rodzaju urządzeń, jakie posiada drukarnia. Powinniście więc wszystkie szczegóły przyszłego zlecenia uzgodnić z wykonawcą, w tym nakład oraz wielkość poszczególnych materiałów.

Druk cyfrowy, ze względu na bardzo dobrą jakość, szybkość oraz relatywnie niską cenę, jest sprzymierzeńcem osób zajmujących się reklamą. Zlecanie wydruku ulotek jest proste, dlatego agencje marketingowe często współpracują na stałe z drukarniami, którym przekazują gotowe projekty klientów, aby za kilka dni odebrać gotowe wydruki. Druk cyfrowy świetnie sprawdza się także w przypadku niskonakładowych gazet np. lokalnych czy reklamowych, które w profesjonalnych drukarniach są dodatkowo zszywane – zgodnie z wymaganiami klienta.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.