PolecanePoradyZdrowie

Zastosowanie i rodzaje hirudoterapii

Zastosowanie i rodzaje hirudoterapii

Leczenie pijawkami medycznymi jest stosowane w wielu schorzeniach, zwłaszcza tych dotyczących układu nerwowego. Ważne są również dla kompleksowej terapii organizmu. Hirudoterapia może też wzmocnić osłabioną odporność pacjenta poddawanego kuracji.

Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) polega na umieszczaniu stworzenia w odpowiednim miejscu tak, aby terapia przyniosła zamierzony cel. Dzięki temu w zamian za pobranie krwi, do organizmu człowieka trafiają hirudozwiązki polepszające kondycję i wspomagające terapię.

Metody stosowane w leczeniu pijawkami

Wyróżnia się różne metody hirudoterapii, które oddziałują na konkretne układy pacjenta. Technika terapii miejscowej jest najczęściej wybierana. Pijawki wówczas są przykładane bezpośrednio do leczonego miejsca. Dzięki intensywnie produkowanym substancjom rozszerzane są naczynia krwionośne i do błony komórkowej oraz tkanki przenika więcej hirudozwiązków.

Hirudokompleksoterapia jest stosowana profilaktycznie. Używana jest bowiem w przypadku hamowania procesów starzenia, leczenia miażdżycy czy poprawiania kondycji poszczególnych układów człowieka.

Inną metodą jest hirudorefleksoterapia, która wpływa na konkretne punkty w ciele. Najczęściej stosowana jest w akupunkturze i gwarantuje m.in. pełne zrelaksowanie organizmu.

Hirudoenergoterapia to wpływanie poprzez pijawki medyczne na określone strefy energetyczne człowieka. Poprawia samopoczucie oraz zwiększa możliwości sił witalnych konkretnej osoby.

Hirudoautoimmunoterapia polega na wpływaniu za pomocą zabiegu na układ limfatyczny człowieka. Krew pobrana z wcześniej przystawionej pijawki leczniczej jest pobierana i oddziałuje nią na organizm. Ten rodzaj terapii może być przeprowadzany tylko pod nadzorem lekarza. Jest jednym z najrzadziej wykonywanych zabiegów.

Kolejną techniką jest hirudoneuroterapia. Tutaj hirudozwiązki wpływają na układ nerwowy człowieka. Jej zdaniem jest poprawienie kondycji funkcjonowania nie tylko organizmu, ale i psychiki pacjenta.

Więcej na temat leczenia za pomocą pijawek medycznych można się dowiedzieć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz