Polecane

Język obcy drzwiami na świat

Język obcy drzwiami na świat

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na naukę nawet w dorosłym życiu. Znajomość języków obcych daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim możemy studiować za granicą, znaleźć lepiej płatną pracę czy podróżować po świecie bez obaw, że nie uda nam się z kimś porozumieć. Warto uczyć się języków, gdyż otwierają nam drzwi na świat.

Od czego zacząć

Decydując się na naukę konkretnego języka należy pamiętać, że kluczową rolę odgrywa metoda nauki, na którą się zdecydujemy. Wiele osób idzie na łatwiznę i wyszukuje w Internecie różnych materiałów, które będą pomocne podczas przyswajania wiedzy. Owszem, plusem jest łatwy dostęp do słownictwa czy zasad gramatyki, wygoda oraz swobodne dysponowanie własnym czasem. Jednak musimy wiedzieć, że taki sposób nauki nie przyniesie nam oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Bo wiele z darmowych materiałów będzie dla nas po prostu niezrozumiałych. A zaczynając naukę od podstaw nie będziemy potrafili sami ocenić, czy popełniamy jakieś błędy. Jeśli obok nas nie będzie kompetentnej osoby, która dokładnie wszystko nam wytłumaczy, to niestety nauka pójdzie w las.

Wybór szkoły językowej

Decydując się na zajęcia w szkole językowej musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Sprawdźmy, czy szkoła oferuje zajęcia grupowe i w jakiej ilości osób. Zbyt mała liczba uczniów uniemożliwi nam rozwinięcie umiejętności konwersacyjnych. Z drugiej strony w zbyt dużej grupie osób nie będziemy mieli okazji się wykazać. Warto również skorzystać z tzw. lekcji pokazowej. Będziemy mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia i sami zdecydujemy, czy nam to odpowiada.
Na naukę nigdy nie jest za późno. Jeśli zaczynamy ją w stosunkowo późnym wieku, warto wybrać angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Dzięki temu nie będziemy czuli się skrępowani – jakby to miało miejsce podczas nauki w grupach z dziećmi czy młodzieżą.

Jak mawiał filozof Ludwig Wittgenstein: „Granice mojego języka są granicami mojego świata”. Nie warto zatem sobie tych granic zawężać.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz