PoradyZdrowie

Kawowe love

Kawowe love

KAWA. Na dźwięk tego krótkiego słowa każdy z nas momentalnie budzi się do życia. Gdy zaparzymy kawę, wszystko się zmienia. Nawet najgorszy poranek po wypiciu filiżanki tego parującego napoju okazuje się wspaniały, a brak energii przeobraża się w energię do potęgi drugiej. Wszyscy potrzebujemy jej do życia – jedni rozpuszczalnej, inni po turecku, jeszcze inni tej prosto z ekspresu. Niezależnie od formy łączy je jedno: niepowtarzalny smak, który towarzyszy nam na co dzień. W domu, w pracy, w drodze… Zawsze i wszędzie dobrze nam będzie!

Dlaczego warto pić kawę? 

Jak wszystko, co może być spożywane przez ludzi, i kawa podlega testom. Z badań wynika, że dzięki kawie stresujemy się znacznie mniej. Zanim wyjdziecie z domu, aby zawojować świat, pozwólcie sobie na odrobinę relaksu – zaparzcie kawę i delektujcie się jej smakiem. Nie traćcie czasu na mówienie, że nie macie czasu! Efekty poczujecie szybciej, niż sądzicie! 

A gdy wykańcza was praca albo wykłady na uczelni sprawiają, że zamiast myśleć po prostu zasypiacie, po wypiciu tego magicznego napoju nic nie będzie wam straszne! Kawa działa bowiem odprężająco na nasz mózg – wspomaga logiczne myślenie i pozwala nam lepiej się skoncentrować. 

Jaką kawę wybrać – sprawa życia i śmierci

Wybór odpowiedniej kawy urasta niekiedy do rangi rytuału. Chcemy, aby była jak najsmaczniejsza, a jednocześnie stosunkowo tania. Kawowi nałogowcy z pewnością zdecydują się na tradycyjną kawę z ekspresu. Furorę robi także kawa w saszetkach, która okaże się idealna wszędzie, gdyż zajmuje niewiele miejsca i łatwo można ją przygotować. Spośród kaw w saszetkach można wymienić Senseo – napój bogów dla wszystkich koneserów piękna ukrytego w niepowtarzalnym smaku. Do wyboru, do koloru!

No to kawowego dnia! 

Zarówno nałogowi kawosze, jak i ci pijący kawę nieco rzadziej z pewnością zgodzą się, że jej smak jest jednym z najwspanialszych smaków nie tylko o poranku, ale właściwie o każdej porze dnia. Cieszmy się zatem i napawajmy kawą, jak tylko możemy – oto lek na całe zło! 

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz