DomPolecanePorady

Wykładzina – jaką wybrać, by nie żałować?

Wykładzina – jaką wybrać, by nie żałować?

Wybór idealnej wykładziny dywanowej nie może być kwestią przypadku. Mimo że, nowoczesne systemy wykładzinowe są bardzo zróżnicowane i praktycznie wszystkie cechuje wysoka jakość, łatwo zdecydować się na nieodpowiednią i w konsekwencji stworzyć sobie dodatkowe obowiązki, na które nie mamy czasu. Dlatego dziś dowiesz się, jakie parametry powinny cechować idealną wykładzinę, niewymagającą ani za częstego sprzątania, ani nie gromadzącą roztoczy i bakterii.

Wykładzina dywanowa – odporna na kurz i brud

Jeśli wybieramy wykładzinę, na przykład do pokoju dla dziecka albo do salonu, bardzo ważne, by była zabezpieczona specjalnym płynem, który sprawia, że włosie materiału jest elektrostatyczne. Taki preparat chroni powierzchnię przed kurzem i brudem, co z kolei oszczędzi nam często odkurzania i czyszczenia wykładziny. Nie bez znaczenia jest również jej kolor. Im jaśniejsza wykładzina, tym bardziej narażona na plamy, często trudne do usunięcia. I w takim wypadku bardzo ważne są sposoby produkcji i zabezpieczenia materiału.

Jeśli zależy nam na jak najmniej wymagającej wykładzinie, sprawdzamy, czy producent zadbał o to, by była odpowiednio przygotowana na plamy i tym samym, łatwo się je niwelowało. Najlepsze kolory, w których najczęściej kupuje się wykładziny dywanowe, to brązowy, szary, granatowy, ciemno-zielony lub bordowy. Takie barwy sprawiają, że na powierzchni nie widać brudu i kurzu, ale jednocześnie łatwo go usunąć.

Rozmiar i rodzaj wykładziny dywanowej

Możemy zdecydować się na wykładzinę zajmującą całą powierzchnię lub tylko część, na przykład kącik zabaw w pokoju dziecka. Jeśli chcemy, by pomieszczenia było dodatkowo izolowane od zimna, warto postawić na całościową wykładzinę. Poza tym, ważny jest również rodzaj włosia. Im krótszy, tym łatwiej utrzymać ją w czystości i pozbyć się roztoczy oraz plam.

Cechy wykładziny – bezpieczna i przytulna podłoga

Wykładzina dywanowa to przytulna, miękka i bezpieczna podłoga, dlatego poleca się ją osobom z dziećmi. Materiał bardzo dobrze asekuruje upadki i częściowo wycisza kroki lub dźwięk spadających przedmiotów. Kiedy pokój dziecka znajduje się na parterze, wykładzina ochroni pomieszczenia przed zimnem dobiegającym z piwnicy.

Nowoczesne i dobrej jakości wykładziny dywanowe, znajdziesz tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz