DomPolecanePorady

Beton we wnętrzach – modne mieszkanie w surowym stylu

Beton we wnętrzach – modne mieszkanie w surowym stylu

Czasy, kiedy jedynym materiałem pasującym do wnętrza było drewno, już dawno minęły. Teraz nadeszła pora na surowe elementy wykończeniowe i industrialne substraty, na bazie których powstaje nowoczesne wyposażenie do mieszkania. Przykładem jest beton. Kuchnie i łazienki to idealne pomieszczenia na wykorzystanie go do zaaranżowania przestrzeni.

Beton nie tylko na budowę

Beton zawsze kojarzy nam się z materiałem stricte budowlanym i konstrukcyjnym. Jednak dzięki kreatywności projektantów wnętrz, staje się on pożądanym materiałem również we wnętrzu. Przykładowo, kuchnie w betonowymi lampami i blatami, stały się znakiem rozpoznawczym nowoczesnych wnętrz z nudą surowego i minimalistycznego stylu. Z kolei betonowe dekoracje na tarasy i balkony, stanowią przykład idealnej harmonii pomiędzy naturą, a majestatycznym i trwałym betonowym dodatkiem. Kiedy więc nie wiesz, jak odmienić swój dom i nadać mu surowy charakter, beton może być dla Ciebie idealnym pomysłem na nowe wnętrze.

Beton w kuchni – jak go wykorzystać?

Przeglądając wnętrzarskie blogi i magazyny, widzimy majestatyczne lampy wiszące z betonu lub ogromne blaty i wyspy kuchenne. Z jednej strony, wnętrze z takimi dodatkami wydaje się zimne i surowe. Z drugiej natomiast, wprowadzenie ciekawych dodatków i klimatycznego oświetlenia może wyrównać te dysproporcje i połączyć nowoczesny minimalizm z przytulnym i ciepłym charakterem.

Inne zastosowanie betonu we wnętrzu

Beton to również idealny produkt pod posadzkę. Wyrównuje powierzchnię i pozwala perfekcyjnie położyć podłogę. Jeśli chcemy mieć pewność, że będzie on dobrej jakości, postawmy na materiał ze sprawdzonej firmy, np. beton Radomsko. Nie opłaca się wytwarzać go na własną rękę, ponieważ nigdy nie otrzymamy w 100% czystego substratu. Poza tym, jest to czasochłonne, a kiedy chodzi o remont lub budowę, czas jest dla nas bardzo ważny.

Najlepszy beton budowlany i konstrukcyjny, możesz zamówić w tej renomowanej betoniarni: http://wlodar.com.pl/. Fachowiec dostarczy go pod wskazany adres, a produkt, który zamówisz, będzie wysokiej jakości w klasie, którą wybrałeś.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz