KobietaPolecanePorady

Wpływ księżyca na ludzi

Wpływ księżyca na ludzi

Księżyc fascynował ludzi już od wieków, a zwłaszcza to, jak wpływa na człowieka. Już w starożytności zauważono, że podczas pełni w ludziach budzi się zew natury. Ta faza księżyca od zawsze kojarzona była ze złymi zdarzeniami. Wierzono, że to właśnie wtedy, wszystko co złe schodzi na ziemię. Ta poświata grozy i tajemniczości Księżyca oraz jego faz, pozostała do dziś, i fascynuje wielu ludzi. Zwróćmy uwagę na to, że nawet w filmach czy horrorach, wszystkie straszydła budzą się właśnie podczas pełni.

Wpływ księżyca na ludzi organizm jest ogromny, a każda z jego faz inaczej na nas działa.

Nów, czyli pierwsza kwarta księżyca, to idealny czas na rozpoczęcie czegoś nowego, np. walki z nałogiem! W tym okresie warto też pomyśleć o oczyszczającym, całodziennym poście. Nów to okres, kiedy czujemy się spokojni i pełni energii.

Księżyc przybywający, czyli druga kwarta, to dobry moment na odpoczynek i regenerację sił, która będzie nam potrzebna.

Pełnia, to czas kiedy większość z nas czuje się pobudzona, niespokojna i dużo ludzi ma wtedy problemy ze snem. Jest to normalne, bo Księżyc w pełni to bardzo intensywny etap dla naszego organizmu! Energia, którą zgromadziliśmy podczas drugiej kwarty, teraz musi znaleźć ujście. Jako ciekawostkę można dodać, że pełnia to najlepszy czas na zbieranie ziół, bo to wtedy mają największą moc!

Księżyc ubywający, to czas spokoju, refleksji i melancholii. Pora na relaks po intensywnych dniach. Ta faza księżyca to idealna pora na prace domowe, mniej męczy nas aktywność fizyczna, więc porządki pójdą zdecydowanie szybciej.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz