DomPolecanePorady

Trendy w wystroju łazienek

Trendy w wystroju łazienek

Chociaż łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna i kojarzyć się z doskonałą czystością, to w każdym sezonie pojawiają się trendy, zgodnie z którymi warto ją urządzać. Światowi projektanci nie zapominają o tym wnętrzu i serwują nam co chwilę kolejne kanony mody. Jeśli jesteś na etapie projektowania albo urządzania swojej łazienki, poznaj motywy, które w najbliższym czasie cieszyć się będą największą popularnością.

Dobry, ponadczasowy design

Czy wiesz, dlaczego większość łazienek zostaje wyposażona w białe płytki oraz szafki o białych frontach? Chociaż w sklepach znajdziemy mnóstwo wielobarwnych materiałów do wyposażenia łazienek, to właśnie biały odcień jest tym ponadczasowym. Świetnie sprawdza się w łazienkach nowoczesnych i tych klasycznych albo romantycznych. Co więcej, biel jest łatwa w dekorowaniu – wystarczy dodać akcesoria łazienkowe w ulubionym kolorze. Jest też ponadczasowa, a więc zawsze modna i praktyczna – bez problemu można utrzymać w takiej przestrzeni czystość.

Co więcej, najchętniej wybierane są łazienki białe, ponieważ to właśnie biel optycznie powiększa przestrzeń, a przecież łazienki są zazwyczaj pomieszczeniem o niewielkich wymiarach. Można się też nią bawić, wybierając gładkie, zachowawcze kafle albo płytki z nowoczesną fakturą 3D. Biel zawsze stanowi doskonałą bazę dla dodatków dekoracyjnych różnego rodzaju, ponieważ pasuje do wszystkiego.

Najmodniejsze kolory

Nawet białe, uniwersalne łazienki mogą być w każdym sezonie modne. Nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu, by zmienić wygląd i klimat tego pomieszczeniach. Wystarczy postawić na akcesoria łazienkowe, które są aktualnie w trendach albo modne elementy dekoracyjne.

W tym sezonie projektanci stawiają na złoto, butelkową zieleń, grafit, miedź, ciemny fiolet. Takie dodatki można wprowadzić do łazienek w postaci niewielkiego chodnika, wazonu, świeczek. Sprawdzą się też akcesoria łazienkowe, takie jak dozownik do mydła, pojemnik na szczoteczki do zębów czy chustecznik. Warto też wspomnieć o dodatkach z naturalnego drewna, które są hitem mody od co najmniej kilku sezonów. To one wprowadzają o łazienki klimat przypominający kojące SPA. To idealny charakter łazienkowego wnętrza, jeśli tylko ktoś szuka w takim pomieszczeniu odprężenia.

Modne elementy wyposażenia łazienki

Do łask wracają meble łazienkowe z frontami na wysoki połysk. Idealnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, ale też tych klasycznych. Od lat sprawdza się tez armatura podwieszana, której design możemy dobrać zgodnie ze stylem całego pomieszczenia. Dostępne są te w iście nowoczesnych, nieco modernistycznych formach, jak i te typowo romantyczne.

Projektanci zwracają też uwagę na modne materiały wykończeniowe. Oprócz kafli ze strukturą 3D modny jest naturalny kamień, beton oraz wspomniane już drewno. Sprawdza się też stara cegła. We wnętrzach, które warto optycznie powiększyć, królować mogą lustra.

Na jakie akcesoria łazienkowe warto postawić?

Świetnym pomysłem jest łączenie stylów w nawet niewielkiej łazience. Chociaż od lat w trendach są akcesoria łazienkowe o minimalistycznym designie, zgodnym ze stylem skandynawskim, to dzisiaj trafne jest wyposażenie, które nieco ociepla sterylna przestrzeń. Nowoczesne, surowe, geometryczne formy można połączyć z romantyzmem. Warto, by baza łazienki pozostała zachowawcza, ponadczasowa, ale bawmy się dodatkami. Wystarczą ręczniki o fantazyjnych wzorach, ciekawe uchwyty na szlafroki czy dywanik w stylu retro, by nieco ożywić to wnętrze.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz