PolecanePorady

Nauka angielskiego – indywidualnie czy na kursie?

Nauka angielskiego – indywidualnie czy na kursie?

Chcąc rozpocząć naukę języka angielskiego, stoimy przed niełatwym wyborem! Musimy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i wybrać idealną formę nauki. Każdy z nas przecież przyswaja wiedzę inaczej, a od tego jaką formę wybierzemy – zależą przecież efekty! Podpowiadamy więc na co zwrócić uwagę, jakie są plusy i minusy nauki indywidualnie oraz w grupie.

Zajęcia indywidualne – wady i zalety 

Jeżeli zależy nam na tym, aby uwaga nauczyciela skupiona była tylko na nas i mógł on na bieżąco kontrolować postępy, to lekcje indywidualne będą odpowiednią formą nauki. Godziny i dni spotkań możemy ustalić indywidualnie tak, aby nie kolidowały z obowiązkami jak szkoła czy praca. Oczywiście taka forma nauki ma też swoje minusy, a głównym może być cena – godzina zajęć z korepetytorem waha się od 40 do nawet 70 zł, w zależności od miasta. Na co zwrócić uwagę wybierając osobę, która będzie nas uczyć? Przede wszystkim oczywiście na kwalifikacje, ale dobrze też wybrać korepetytora z pasją, który zarazi nas miłością do języka, a nie zrazi, bo każdą lekcję będzie traktować tylko jako źródło dochodu. 

Zajęcia na kursie – wady i zalety 

Szkoły językowe oraz różne kursy są chyba najpopularniejszą formą nauki. Zajęcia odbywają się w grupie, więc dają możliwość ćwiczenia konwersacji nie tylko z nauczycielem, ale też z innymi uczniami. Grupy tworzą ludzie, którzy są na podobnym poziomie, więc na stracie jest o wiele łatwiej, bo unikamy wstydu spowodowanego brakiem wiedzy i umiejętności posługiwania się językiem. Kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ ma w zasadzie same zalety, łącznię z tym, że cena takich zajęć jest znacznie niższa niż lekcje indywidualne, a dużo placówek daje tez możliwość regulowania płatności w ratach. Nie musimy więc od razu wykładać całej sumy, co nie obciąża tak domowego budżetu. Zajęcia odbywają się w określone dni tygodnia, nie można ich dopasować indywidualnie, ale nie jest to ogromny problem, bo lekcje z reguły odbywają się wieczorami, nie kolidują więc z pracą czy szkołą.  


Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz