DomPolecanePorady

Własne cztery kąty

Własne cztery kąty

Każdy z nas na pewnym etapie życia marzy o własnym lokum. Miejscu, które nazywać będziemy naszym domem. Ponieważ zakup mieszkania, czy domu to bardzo duża inwestycja trzeba się zastanowić, czego oczekujemy od miejsca, w którym będziemy żyć.

Kupno czy wynajem?

Na początkowym etapie dorosłości łatwiej jest wynająć mieszkanie niż je kupić. Młody człowiek, który nie ma jeszcze żadnych oszczędności, nie posiada stabilnej sytuacji materialnej, musi zadowolić się lokum wynajętym. Jest to jednak zazwyczaj sytuacja przejściowa. Lepiej przecież spłacać ratę kredytu i mieć świadomość, że spłacamy własny kąt, niż płacić wysokie najczęściej odstępne i mieszkać u kogoś.

Mieszkanie czy dom?

Rynek nieruchomości jest bardzo dynamicznie rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki. Bez problemu kupimy w dzisiejszych czasach mieszkanie czy dom na rynku wtórnym lub deweloperskim. Ofert jest bardzo dużo i każdy znajdzie wśród nich coś na miarę swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Ceny nieruchomości są zróżnicowane i tak np. mieszkanie w centrum dużego miasta będzie dużo droższe, niż takie samo mieszkanie w małej miejscowości. Przed zakupem swojego własnego M, warto pomyśleć przyszłościowo. Czego oczekujemy od miejsca w którym będziemy mieszkać, czy okolica zapewni bezpieczeństwo naszym dzieciom, czy odpowiada nam otoczenie? Dobrze jest również zorientować się jak daleko jest szkoła, ośrodek zdrowia, czy komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta. Zakup własnego lokum wiąże się zazwyczaj, z zaciągnięciem kredytu w banku, dlatego należy dobrze przemyśleć decyzję. Kredyt będziemy spłacać długie lata, więc nasze mieszkanie powinno nas satysfakcjonować. Coraz częściej deweloperzy budują osiedla, które pomimo tego, że znajdują się w miastach, dają poczucie komfortu własnej przestrzeni. Są to bardzo nowoczesne, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa, przyjazne do życia miejsca. Osiedla takie buduje się często w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej i projektuje tak, aby każdy z mieszkańców miał poczucie własnej przestrzeni. Szeregówki Częstochowa to przykład takiego właśnie osiedla. Zakup domu w takim miejscu zapewni spokój, bezpieczeństwo i obcowanie z naturą jego mieszkańcom, a jednocześnie znajduje się na tyle blisko centrum, że wciąż mieszkamy w mieście. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz