Uroda

Własna tkanka tłuszczowa – idealny wypełniacz zmarszczek

Własna tkanka tłuszczowa – idealny wypełniacz zmarszczek
Kto by pomyślał, że z pozoru zupełnie zbędny tłuszczyk z ud i brzucha może się do czegoś przydać… Okazuje się, że nowoczesna medycyna estetyczna znalazła dla niego sensowne zastosowanie. Otóż jest nim tzw. lipofilling lub lipotransfer, czyli zastosowanie tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta do wypełniania takich niedoskonałości, jak zmarszczki czy blizny. Efekt jest bardziej naturalny niż wolumetria przy pomocy syntetycznych wypełniaczy, więc warto się tą metodą zainteresować.
 

Autologiczna tkanka tłuszczowa – ideał wśród wypełniaczy

Według opinii wielu specjalistów medycyny estetycznej, cechy autologicznej tkanki tłuszczowej pozwalają uznać ją za idealny wypełniacz. Jej najważniejszą zaletą jest pełna biokompatybilność (zgodność tkankowa) oraz hipoalergiczność i brak toksyczności. Na dodatek u większości pacjentów występuje w ilości wystarczającej do wykonania zabiegu powiększania biustu, podnoszenia pośladków czy wolumetrii twarzy. 

Własny tłuszcz zawiera duże ilości komórek macierzystych, które, poza wypełnieniem ubytków, wspomagają regenerację i biorewitalizację tkanek. W efekcie możliwa jest redukcja blizn, lifting twarzy, ujędrnienie i zniwelowanie uszkodzeń skóry. Zabieg charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Jak podkreślają specjaliści z kliniki Bieńkowscy Clinic, lipotransfer jest obecnie uważany za złoty standard w leczeniu blizn zanikowych i wolumetrycznej korekcie twarzy. 

Lipofilling – jak wygląda zabieg wolumetrii za pomocą własnego tłuszczu?

Tkanka tłuszczowa, która ma służyć do przeszczepu, pobierana jest w bardzo delikatny sposób. Wykonuje się to cienką kaniulą przy zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z obszaru, gdzie występuje w nadmiarze – najczęściej są to okolice pępka, pośladki lub biodra. Po odpowiednim spreparowaniu pobranej tkanki tłuszczowej lekarz dokonuje implantacji na wybranym obszarze. Na czym to polega? Pobraną tkankę tłuszczową pozbawia się unaczynienia w miejscu „dawczym”, a następnie transferuje się ją w miejsce „biorcze”, gdzie dochodzi do ponownego unaczynienia. Celem zabiegu jest osiągnięcie jak największej żywotności komórek tłuszczowych. 

Wyglądaj o kilka lat młodziej dzięki wypełnianiu zmarszczek własnym tłuszczem

Profesjonalnie wykonany przeszczep własnej tkanki tłuszczowej zapewnia naturalny efekt liftingu twarzy. Najczęściej stosuje się ją do uzupełnienia ubytków objętości tkanek związanych ze starzeniem i utratą jędrności skóry. Dzięki temu uzyskuje się poprawę kształtu, jakości i wyglądu tkanek. Aby wzmocnić efekt wypełniania zmarszczek własnym tłuszczem, w bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic łączy się go z laseroterapią, co daje wyrazisty i naturalny efekt odmłodzenia.

Efekty po wypełnianiu niedoskonałości własnym tłuszczem:

  • uzupełnienie ubytków w policzkach,
  • przywrócenie prawidłowego owalu twarzy,
  • skorygowanie fałdów nosowo-wargowych i doliny łez,
  • redukcja blizn zanikowych (po poparzeniach czy trądziku),
  • zniwelowanie blizn pooperacyjnych,
  • naprawa fotouszkodzeń skóry.

Czy zabieg jest inwazyjny?

Wybierając ten sposób odmładzania twarzy, lepiej nie nastawiać się na to, że będzie to zabieg lunchowy. Mimo że jest mało inwazyjny, co podkreślają lekarze, którzy go wykonują, to jednak jest to operacja. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, ale w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie krótkotrwałej narkozy. Po zabiegu zawsze występuje obrzęk i zasinienie wywołane iniekcją. Okres rekonwalescencji wynosi od 7 do 14 dni, a czasami nawet dłużej.

Zabieg lipofillingu wydał Ci się interesujący? Zajrzyj na stronę Bieńkowscy Clinic i dowiedz się więcej również na temat innych zabiegów medycyny estetycznej.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz