Polecane

Wiosna na działce. Jak się przygotować na kolejny sezon?

Wiosna na działce. Jak się przygotować na kolejny sezon?

Sezon działkowy zbliża się wielkimi krokami, więc czas na przegląd altany i wszelkiego sprzętu, żeby móc cieszyć się zadbanym i okazałym terenem.

Altanka

Po zimie warto sprawdzić stan naszej altanki działkowej. Najważniejszym elementem jest oczywiście dach. Jeśli w czasie zimy wystąpiły jakiekolwiek uszkodzenia, trzeba je szybko naprawić. Zaniedbania mogą doprowadzić do dużo większych strat finansowych. Poza tym w pełni sezonu działkowego nie zawsze można znaleźć czas na tego typu prace. 

Pomieszczenie, w którym przetrzymujemy narzędzia i wszelkie akcesoria, również powinno być sprawdzone pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Wszystkie narzędzia należy obejrzeć i sprawdzić ich przydatność. Takie czynności należy robić już jesienią, jednak brak czasu mógł sprawić, że dopiero teraz znaleźliśmy wolną chwilę.

Kosiarka

Kosiarka to jedno z niezbędnych urządzeń na każdej działce. Bardzo ważne jest, aby była sprawna i gotowa na sezon. Jeśli jesienią kosiarka nie została zakonserwowana i sprawdzona, należy to zrobić z początkiem sezonu. 

Najważniejszym elementem każdej kosiarki są oczywiście noże. To one wykonują najtrudniejszą część pracy i przez to narażone są na największe zużycie. Noże należy więc oczyścić i sprawdzić, czy są wystarczająco ostre. Tępe ostrza w kosiarce mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. 

Noże można samodzielnie zaostrzyć, nie jest to zbyt skomplikowana operacja. Należy tylko pamiętać o odpowiednim kącie ostrzenia i o tym, że można ostrzyć tylko z jednej strony. Zakładając naostrzony nóż, trzeba pamiętać o kolejności śrub i nakrętek. 

Jeśli jednak nóż jest zbyt zniszczony, nie można go ostrzyć i trzeba kupić nowy. Jakiego noża nie należy ostrzyć? Takiego, który jest zbyt pogięty, wyszczerbiony lub pęknięty albo pokryty plamkami rdzy. Kosiarka nie jest urządzeniem zbyt skomplikowanym, dlatego wiele usterek można usunąć samodzielnie. Wystarczy kupić części do kosiarek i samodzielnie ją naprawić. Większość części zamiennych do kosiarki można zamówić przez internet bez wychodzenia z domu. Wszystkie części do kosiarki można kupić tutaj: https://ogrodexmilicz.pl.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz