DomPolecanePorady

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Posiadanie typowej garderoby to przywilej mieszkańców domów jednorodzinnych, lub dużych mieszkań. Jak powinna wyglądać i w co być wyposażona garderoba, aby w pełni spełniać swoje zadanie?

Meble do garderoby

Wybór szaf i komód jest na rynku bardzo duży. Nie powinno być więc problemu z zakupieniem odpowiednich dla siebie mebli. Można jednak pokusić się o samodzielną aranżację pomieszczenia przeznaczonego na garderobę. Wykonanie zaprojektowanych przez siebie mebli najlepiej zlecić fachowcom. Będziemy wtedy mieć gwarancję, że nasza garderoba będzie dobrze i solidnie wykończona. Warto pomyśleć o szafkach odkrytych i zamkniętych. Dobrze również wygospodarować miejsce na szuflady, dzięki którym łatwo będzie o porządek w przypadku małych części garderoby np. bielizny. Sporo miejsca na ubrania na wieszakach to podstawa dobrze zaaranżowanej garderoby. Dla kobiet lubiących biżuterię, dobrym rozwiązaniem będą szufladki z przegródkami na różnego rodzaju wisiorki, pierścionki, kolczyki i bransoletki. Dzięki takiemu podziałowi w biżuterii będzie panował porządek, a my unikniemy poszukiwań np. kolczyka do pary. Nie można oczywiście zapomnieć o lustrach, które są jednym z najważniejszych elementów garderoby.

Oświetlenie w garderobie

Idealnym rozwiązaniem byłoby umieszczenie garderoby w pomieszczeniu z oknem. Daje to możliwość oceny swojego wyglądu w naturalnym świetle. Poza tym, okno umożliwia wietrzenie pomieszczenia, co jest bardzo ważne. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na zaaranżowanie garderoby w pomieszczeniu z oknem, należy pamiętać, aby światło zamontowane w garderobie było jak najbardziej naturalne i jasne. Warto również zadbać o podświetlenie szaf i nie zapomnieć o oświetleniu nad lustrami.

Podłoga do garderoby

Podłoga w garderobie powinna być miękka i przyjemna. Często do garderoby wchodzi się boso, czy to rano, czy po prysznicu. Dlatego należy zadbać o jak najlepszy komfort dla stóp. Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie w przypadku garderoby. Zapewniają miękkość, komfort i najwyższą jakość. Nadają się na ogrzewanie podłogowe. Wszelkie informacje na temat wzornictwa, kolorystyki i cen można znaleźć tutaj: https://centrumposadzek.com.pl

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz