Porady

Język angielski metodą Callana – czy to działa?

Język angielski metodą Callana – czy to działa?

Popularność języka angielskiego stale wzrasta. Uczą się go młodzi, ale interesują się nim także starsze osoby, które nie miały możliwości nauki tego języka w szkole. Jest to umiejętność, która okazuje się przydatna nie tylko w pracy, ale również w codziennym życiu. Wybierając kursy i szkoły specjalizujące się w kształceniu z zakresu języka angielskiego, zwracamy uwagę nie tylko na cenę i skuteczność, ale również szybkość nauki. Czy metoda Callana to dobry wybór, jeżeli chcemy w krótkim czasie zdobyć nowe kwalifikacje?

Angielski metodą Callana – na czym polega?

Wymyślona w 1960 roku metoda Callana opiera się na auto-lingwalnym sposobie szybkiej nauki języka obcego. Głównym założeniem jest edukowanie poprzez słuchanie, a także mobilizacja ucznia do mówienia. Nauczyciele unikają używania języka ojczystego, którym posługuje się osoba szkolona i stara się przyzwyczaić słuchacza do zupełnie nowych słów. Częste powtarzanie zdań w języku angielskim i zachęcanie do odpowiedzi ma być najważniejszą kwestią w metodzie Callana. Materiał powtarzany jest tak często, że w wielu przypadkach kursant zapamiętuje zdania, chociaż nie zawsze rozumie ich przekaz. Lektor sugeruje odpowiedź, wypowiada ją głośno i prosi o powtórzenie jej przez swoich podopiecznych. To najlepszy i najskuteczniejszy sposób, jeżeli chodzi o zapamiętywanie nowego słownictwa i zachęcenie do posługiwania się obcym językiem. 

Czy metoda Callana jest dla każdego?

Nauczyciele języka angielskiego oferują klientom przeróżne metody szybkiej nauki. Każdy prowadzący zapewnia o skuteczności swojego sposobu przyswajania wiedzy i obiecuje, że jest to najlepsza możliwa alternatywa. 

Istnieją jednak takie metody, które polecane są już od wielu lat, a niezliczona ilość użytkowników takich kursów może potwierdzić ich rzeczywiste działanie. Metoda Callana jest jedną z nich. Czy jest to jednak sposób nauki odpowiedni dla wszystkich? Jak w każdej metodzie znajdziemy jej zwolenników, jak i przeciwników. Bez wątpienia Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ proponuje taką technikę, która może spodobać się każdemu, a w szczególności osobom mającym problem z przezwyciężeniem swojej nieśmiałości w posługiwaniu się językiem obcym. Rozwija umiejętności oratorskie, ale niekoniecznie skupia się na czytaniu czy poprawnym pisaniu. To odpowiednia forma nauki dla tych, którzy potrzebują zrozumieć swoich zagranicznych rozmówców zarówno w pracy, jak i poza granicami kraju. Może również spodobać się tym, którzy podstawy gramatyki mają już opanowane, ale wciąż spotykają się z problemem mówienia po angielsku. 

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz