KobietaPolecanePoradyUroda

Wielka rola korektora, czyli jak ulepszyć swój makijaż

Wielka rola korektora, czyli jak ulepszyć swój makijaż

pretty-woman-635258_1280Korektor do twarzy, chociaż jest kosmetykiem znanym i docenianym, nadal nie wszedł do kanonu małej kosmetyczki, którą dysponuje każda kobieta. Wynika to z nieznajomości jego zalet, nieznajomości sposobów aplikacji, a także z gubienia się w rodzajach, odcieniach i kolorach dostępnych produktów. Jeśli zastanawia Cię, jak korektor może ulepszać makijaż i poprawiać wygląd twarzy – zapoznaj się z tekstem.

Korektor do twarzy w sztyfcie czy w pędzelku?

Korektor przeznaczony jest do maskowania wszelkich niedoskonałości i zmian występujących na skórze, których nie jest w stanie zatuszować podkład i puder. Świetnie sprawdza się w zakrywaniu cieni pod oczami, drobnych wyprysków, widocznych, rozszerzonych naczynek czy też drobnych zmarszczek. Warto wiedzieć, że korektor – szczególnie rozświetlający – można z powodzeniem wykorzystać do modelowania twarzy i delikatnej zmiany rysów twarzy lub jej owalu. Korektor do twarzy występuje w różnej postaci. Dostępne są korektory w sztyfcie, w pędzelku i pisaku, a także w formie fluidu. Każdy z nich ma swoje niewątpliwe wady i zalety, a wybór odpowiedniego rodzaju kosmetyku powinien być podyktowany miejscem, w które ma być aplikowany. Jak mówi ekspert Maybelline New York:

Korektor płynny, o konsystencji fluidu – najczęściej w pędzelku lub w tubce – jest idealny do zakrywania ceni pod oczami. Kosmetyki w sztyfcie zawierają w sobie więcej pudru, który może podkreślać suche partie ciała, dlatego najlepiej używać go punktowo, na drobne niedoskonałości.

Należy wspomnieć, że dostępne są korektory w różnych odcieniach i barwach. Należy je dobierać pod kolor karnacji skóry, jednak dużą grupę stanowią korektory zielone, żółte i różowe. Te z kolei mają specjalne zastosowanie, czyli tuszowanie konkretnych zmian skórnych. Zielony – zaczerwienień skóry i naczynek, żółty – cienie pod oczami, a różowy – do rozświetlania cery. Na początek warto skupić się na korektorach zbliżonych do koloru skóry.

Dobry korektor pod oczy

Cienie pod oczami i niedoskonałości to główne problemy, przy których występowaniu przydaje się korektor do twarzy. Aby był skuteczny i dobrze spełniał swoje funkcje, należy go odpowiednio aplikować i utrwalać. W przypadku cieni pod oczami wszystko zależy od stopnia zaawansowania problemu – jeśli niepokoją nas tylko drobne zasinienia, wystarczy rozetrzeć korektor na obszarze pod okiem, na już nałożony podkład. W tej roli świetnie sprawdzą się korektory w pędzelku, którymi można nałożyć równomierną ilość płynnego produktu, łatwego do wklepania i roztarcia. Dobrym przykładem może być Dream Lumi Touch, korektor rozświetlający od Maybelline, w trzech odcieniach. Jest to wygodny w aplikacji kosmetyk, o przyjaznej dla klienta cenie, który posiada płynną, żelową formułę.

Jeśli problem z cieniami pod oczami jest poważniejszy, można zastosować patent mieszania różnych korektorów, np. korektora zielonego, z korektorem do twarzy w formie fluidu. Najważniejszą zasadą będzie połączenie dwóch różnych konsystencji, które zapewniają mocniejsze krycie, a jednocześnie są trwalsze.

Triki makijażowe z użyciem korektora do twarzy

Korektory do twarzy można zastosować także w sposób niestandardowy, aby dzięki temu szybko i skutecznie korygować owal twarzy, a także zwiększać trwałość makijażu. Przykładowo, korektory rozjaśniające potrafią ulepszać nasz wygląd, jeśli nałoży się je w miejsca, takie jak:

  • czoło i broda,
  • okolice oczu (szczególnie głęboko osadzonych),
  • bruzda nosowo-wargowa,
  • zmarszczki mimiczne.

W ten sposób nastąpi optyczne wyrównanie twarzy, a tym samym zostanie ona odmłodzona i promienna. Wizażyści polecają także i inne zastosowania korektorów, np. jako sposób na powiększenie ust i przedłużenie trwałości makijażu ust.

Więcej informacji na temat korektorów do twarzy i ich zastosowania można odnaleźć na stronie: http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/twarz/concealer.aspx.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz