KobietaPolecanePorady

Manicure hybrydowy – jego wady i zalety

Manicure hybrydowy – jego wady i zalety

hand-792061_640Manicure hybrydowy stał się w ostatnich latach bardzo popularny – prawie całkowicie wyparł tipsy, które wiele kobiet uważa teraz za najgorszą rzecz, jaką można zrobić swoim paznokciom.

Hybryda i jej zalety…

Metoda ta jest połączeniem akrylu, żelu oraz manicure’u klasycznego – wszystko, co najlepsze z tych trzech, zostało połączone właśnie w tak zwaną hybrydę (stąd ta nazwa, hybryda to połączenie w całość różnych części). Jakie są jej zalety? Na stronie internetowej salonu EasyWaxing możemy przeczytać, że utrzymuje się on na paznokciach nawet do dwóch tygodni, a do tego paznokcie nie łamią się, lakier nie odpryskuje, nie blaknie, a kolor nie traci swojego nasycenia czy połysku, jak to jest przy lakierach klasycznych. Niekiedy bywa tak, że taki manicure utrzymuje się nawet trzy czy cztery tygodnie, trzeba jednak pamiętać, że zabieg wykonujemy po to, aby nasze dłonie wyglądały ładnie i estetycznie, a odrosty, jakie występują już po dwóch tygodniach (a co dopiero po trzech czy czterech), estetyczne wcale nie są – wręcz przeciwnie, ponieważ wyglądają wtedy na zaniedbane i po prostu brzydkie.

…oraz wady

Często słyszy się o tym, że manicure hybrydowy niszczy płytkę paznokcia, która po jego zdjęciu jest znacznie bardziej łamliwa, a paznokcie rozdwajają się i są bardzo cienkie – sprawa niestety nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ponieważ to, czy taki zabieg będzie nam szkodził, może zależeć na przykład tylko od rodzaju naszej płytki. Dlatego też zdarza się, że niektóre kobiety poddają się temu zabiegowi systematycznie przez kilka lat, a niektóre już po jednym razie nabierają do niego uprzedzeń. Pamiętajmy też, że nawet jeśli nie przeszkadzają nam odrosty, po dwóch lub trzech tygodniach należy zdjąć hybrydę, ponieważ w wyniku odrostu paznokcia lakier od strony macierzy podważa się, a woda dostająca się tamtędy niszczy naszą płytkę.

Ważne jest także, by takiemu zabiegowi poddać się w zaufanym salonie, aby mieć pewność co do profesjonalizmu wykonywanych usług. Jeśli więc zdecydujemy się na manicure hybrydowy w Warszawie, wspomniany wcześniej salon będzie dla nas idealny.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz