IntymnośćKobietaPolecanePorady

Seks bez tabu – jak rozmawiać o swoich potrzebach?

Seks bez tabu – jak rozmawiać o swoich potrzebach?

Czasami za brak udanego pożycia seksualnego obarczamy partnera. Innym razem myślimy, że to z nami jest coś nie tak. Jak więc nareszcie wieść satysfakcjonujące życie intymne, bez obaw, że któraś ze stron będzie niezadowolona?

Seks nadal jest tabu

Mimo że żyjemy w XXI wieku, gdzie rozkwita świadomość intymności i akceptacji, nadal są tematy tabu. Należy do nich między innymi życie seksualne i potrzeby każdej ze stron w związku. To właśnie przez niedopasowanie seksualne lub po prostu brak rozmów na ten temat, związki się rozpadają. Należy więc coś z tym zrobić. W końcu dlaczego mamy pozwalać na to, by nasza nieśmiałość lub wcześniej utarte, nieprawidłowe przekonania na temat intymności, zepsuły naszą relację z partnerem?

Intymna rozmowa

Zanim zaczniesz szukać problemu w sobie, koniecznie porozmawiaj ze swoim partnerem. Szczerze omówcie, co was satysfakcjonuje w seksie, a czego wolicie unikać. Najczęściej rutyna lub uleganie namowom partnera wbrew sobie, może zniechęcić do czerpania radości z pożycia. Szczera i otwarta rozmowa to podstawa, by znaleźć wspólny język w łóżku i zadowolić nie tylko drugą stronę, ale i swoje zmysły.

Seks bez rutyny

Codzienne obowiązki i stres zazwyczaj są winowajcami tego, że w sypialni przestaje się układać. Rutyna koniec końców dotyka każdego aspektu naszego życia. Nie tylko tego domowego i etatowego, ale i seksualnego. Dlatego, gdy jesteś w związku z dłuższym stażem i chcesz nadal cieszyć się z seksu, musisz zaskoczyć siebie i partnera. Weekendowy wypad we dwoje albo wieczór sam na sam mogą okazać się pomocne w zwalczaniu intymnej rutyny w sypialni.

Seksualna terapia – nie mów „nie”

Kiedy mimo wszystko nie wiecie, jak poprawić jakość swojego seksu, dobrym rozwiązaniem może być zasięgniecie pomocy terapeuty. Ten seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ to specjalista, który zaoferuje nam odpowiednią pomoc. Często nieodzowną do poprawienia jakości współżycia i wyjścia z łóżkowej rutyny. Pamiętaj, że nie ma się czego wstydzić. Seks to nieodłączny element życia w związku. Dlaczego więc ma być tematem tabu?

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz