Porady

Rozgrzewająca kawa na zimowe popołudnia

Rozgrzewająca kawa na zimowe popołudnia

Z dnia na dzień na dworze robi się coraz chłodniej. Częściej sięgamy po rozgrzewające napoje, takie jak kawa czy herbata. Jednak ten pierwszy wydaje się być najlepszym, jeśli chodzi o smak i działanie na nasz organizm. Nie tylko z uwagi na swoje właściwości i fakt, że dodaje nam energii, ale również ze względu na smak i aromat, który kochamy. O tym, jak szybko przygotować sobie rozgrzewającą małą czarną, piszemy w tym artykule.

Kawa z korzennym aromatem

Korzenny posmak kawy, nie tylko pobudzi nasze kubki smakowe, ale rozprzestrzeni piękny aromat po całym mieszkaniu. By przygotować małą czarną o takich walorach, wystarczy dodać do niej cynamon, kardamon i odrobinę kakao. Możemy także dosłodzić napój miodem lub wlać odrobinę mleka czy śmietanki. Jeśli zależy nam na tym, by szybko przygotować swoją rozgrzewającą kawę, pomyślmy o nowoczesnym ekspresie na saszetki. Kiedy natomiast mamy zaparzacz ciśnieniowy, wystarczy w dyszy na kawę umieścić saszetkę. Kawa w saszetkach to idealny sposób parzenia, ponieważ nie generuje nam zbędnych naczyń i sprzątania. Wystarczy pod rączkę z kawą podstawić kubek, dolać do ekspresu wody i gotowe.

Kawa z cytryną – na grypę i nie tylko

Kolejny rodzaj kawy, który warto sobie przyrządzić na rozgrzanie, to mała czarna z dodatkiem cytryny i miodu. Nie ma lepszego specyfiku na początki grypy. Jeśli przemokniemy lub zmarzniemy, taki napój szybko postawi nas na nogi i wzmocni naszą odpornością. Jest o wiele zdrowszy i skuteczniejszy od znanych wszystkim saszetek z paracetamolem i dodatkiem witaminy C. W kawie z cytryną przyswoimy witaminę w naturalny sposób, a kofeina doda nam energii.

Jak zaparzyć zdrową kawę?

Bardzo ważne jest, by w naszej kawie nie zostawały fusy. Dlatego najlepszym sposobem jej parzenia jest ekspres ciśnieniowy, przelewowy lub zaparzacz z sitkiem, który oddziela napój od fusów po zaparzaniu i do kubka wlewamy jedynie czystą małą czarną. Jeśli chcemy parzyć kawę w zdrowy sposób, sprawdźmy, jak smakuje kawa senseo, którą kupimy online w formie saszetek do ekspresu. Taki rodzaj małej czarnej, z pewnością pozwoli nam docenić wszystkie właściwości i walory smakowe tego napoju.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz