PolecanePorady

Długie i nudne wieczory? Wykorzystaj je na naukę języka!

Długie i nudne wieczory? Wykorzystaj je na naukę języka!

Jesienne i zimowe wieczory sprzyjają odnajdywaniu nowych pasji. Dzięki nim, czytelnicy mają więcej czasu dla siebie, a my więcej pomysłów na to, co robić, by nie spędzać wieczorów bezproduktywnie. Znajdziesz je właśnie w tym artykule. Gwarantujemy, że dzięki naszym poradom, polubisz te dwie pory roku odrobinę bardziej.

Nauka języka – rozrywka połączona z nową wiedzą

Im szybciej robi się ciemno, tym chętniej zapadamy na kanapie z pilotem w ręku. Nie warto marnować czasu na nikłej klasy produkcje, tylko zabrać się za naukę języka połączoną z rozrywką. Większość popularnych serwisów streamingowych zapewnia dostęp do włączenia filmu lub serialu z napisami. Jest więc to idealna opcja dla osób, które chcą szybko nauczyć się języka, ale nie lubią suchej wiedzy z podręczników. Kulturalne wieczory z angielskim, oswoją nas z wymową. Oczywiście, pamiętajmy, że ta dzieli się na amerykańską i brytyjską. Od serialu i kraju jego produkcji zależy akcent danego słowa lub wymawianie poszczególnych głosek w tym samym zdaniu. Dlatego miejmy to na uwadze ucząc się w ten sposób.

Gry planszowe dla lubiących wyzwania

Nie mamy na myśli popularnych fiszek, ale chodzi o bardziej wciągające i wyzywające gry. Może to być chociażby znany wszystkim „biznes” czy planszówki, w których konieczna jest znajomość języka na podstawowym poziomie. Znając jedynie kilka słów z gry, będziemy w stanie domyślić się kolejnych i w ten właśnie sposób poszerzymy swoją wiedzę z języka, np. angielskiego. Pamiętajmy o wyzwaniach, które polegają na rozmowie po angielsku. Możemy się umówić, że każdy, kto zacznie mówić w innym języku niż ustalony, traci punkt lub kolejkę w rzucie.

Czas na książkę, czyli chwila z lekturą w obcym języku

Przeczytałeś znakomitą angielską lub amerykańską powieść i bardzo Cię wciągnęła? W takim razie najwyższy czas na zapoznanie się z oryginałem ulubionego tytułu. Poznasz w nim kolejne słówka i zwroty i wzbogacisz swoją wiedzę. Dodatkowo fakt, że znasz fabułę i wiesz „o co chodzi”, sprawi, że szybciej zrozumiesz trudniejsze zdania.

W profesjonalnej nauce języka, pomoże Ci szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz