IntymnośćKobietaPorady

Problemy w łóżku a wizyta u seksuologa

Problemy w łóżku a wizyta u seksuologa

Jest wiele czynników, które wpływają na odczuwanie dyskomfortu podczas współżycia. Z niektórymi można poradzić sobie samemu, a z innymi trzeba udać się do specjalisty. W jakich sytuacjach możemy liczyć na siebie, a co powinno nas skłonić do szukania pomocy u lekarza?

Ból podczas stosunku

Ta nieprzyjemna dolegliwość występuje najczęściej u młodych kobiet, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. Silny ból skutecznie odbiera przyjemność z seksu i jest przyczyną cierpienia. Co może być powodem jego występowania? Przede wszystkim nieprawidłowa budowana narządów płciowych oraz infekcje intymne. Do częstych przyczyn zalicza się także czynniki na tle psychologicznym, tj. niemiłe wspomnienia z prób współżycia w trakcie infekcji, lęk przed niechcianą ciążą lub sytuacje związane z molestowaniem seksualnym w przeszłości.

Infekcje intymne

Jeśli chodzi o infekcje, można sobie radzić z nimi w domowym zaciszu. Jest wiele dostępnych bez recepty kapsułek dopochwowych, zawierających kwas mlekowy, które odbudowują naturalną florę bakteryjną pochwy. W przypadku zaostrzenia dolegliwości trzeba udać się do ginekologa, który poprzez wywiad i badanie mikrobiologiczne będzie mógł postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Czynniki psychologiczne

Z kolei kwestia czynników psychologicznych jest bardziej złożona. Jeśli unikanie bliskości z partnerem doprowadza do kłótni i nieporozumień, a próby podejmowania rozmowy nie przynoszą żadnych rezultatów, to może pomóc tylko takie miejsce jak gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/. Otworzenie się przed specjalistą w znacznym stopniu pomoże mu poznać nasz złożony problem i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Warto wcześniej przygotować się do takiej rozmowy, pomyśleć o czym chcielibyśmy powiedzieć, jakie kwestie poruszyć, aby terapia przyniosła jak najlepsze efekty.

Niskie libido

Wbrew pozorom problem ten dotyczy niemałej liczby kobiet. Za główną przyczynę jego występowania uważa się relacje między partnerami, jak również doświadczenia seksualne. Jeśli seks nie sprawia przyjemności, warto porozmawiać z drugą połówką i postarać się wypracować jakiś kompromis.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz