Jaskra rozwija się wolno i z początku nie daje objawów. Wykryta podczas badania u okulisty, okazuje się być poważną chorobą, grożącą nawet utratą wzroku. Objawy zwiastujące pojawienie się jaskry to łzawienie, światłowstręt, kłopoty z przystosowaniem się do widzenia w ciemności. Podczas ataków jaskry mogą się zdarzać nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy promieniujące od łuków brwiowych ku tyłowi, a nawet zaburzenia funkcjonowania serca. Stąd tak ważne, by regularnie badać się u okulisty, a w razie zachorowania zadbać o odpowiednie leczenie. Standardowe leczenie jaskry polega na podawaniu przeciwjaskrowych kropli do oczu. W pewnych przypadkach zalecane jest leczenie chirurgiczne. Z kolei medycyna niekonwencjonalna proponuje leczenie jaskry za pomocą pijawek.
Czym jest jaskra?
Jaskra rozwija się wolno i z początku nie daje objawów. Wykryta podczas badania u okulisty, okazuje się być poważną chorobą, grożącą nawet utratą wzroku. Ciecz wodnista, która utrzymuje napięcie w oku, nie odpływa tak, jak powinna. Ciśnienie wewnątrz gałki ocznej wzrasta, doprowadzając do zniszczenia układ nerwowy siatkówki. Objawy zwiastujące pojawienie się jaskry to łzawienie, światłowstręt, kłopoty z przystosowaniem się do widzenia w ciemności. Podczas spoglądania na źródło światła mogą pojawiać się mroczki lub tęczowe plamy.
Wraz z postępem choroby, cierpiący zaczyna mieć problemy z postrzeganiem tego, co znajduje się na obrzeżach pola widzenia. Podczas ataków jaskry mogą się zdarzać nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy promieniujące od łuków brwiowych ku tyłowi, a nawet zaburzenia funkcjonowania serca. Stąd tak ważne, by regularnie badać się u okulisty, a mając jaskrę, zadbać o odpowiednie leczenie.
Chorujesz na jaskrę? Pijawki pomogą!
Standardowe leczenie jaskry polega na podawaniu przeciwjaskrowych kropli do oczu. W pewnych przypadkach zalecane jest leczenie chirurgiczne. Z kolei medycyna niekonwencjonalna proponuje leczenie jaskry za pomocą pijawek. Pijawki http://pijawki.abros.pl/ uwalniają do krwi dobroczynne substancje, w wielostronny sposób oddziałując na organizm. Enzymy zawarte w ślinie tych bezkręgowców zwiększają przepływ chłonki i obniżają ciśnienie wewnątrz oka. Udrażniają naczynia oczne i poprawiają ich elastyczność. Przeciwobrzękowe właściwości hirudoterapii sprawiają, że leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami znajduje zastosowanie także w leczeniu innych chorób, takich jak żylaki, nadciśnienie tętnicze, krwiaki i reumatyzm.
Jak się uchronić przed jaskrą?
Nieodpowiednia dieta, długotrwałe oglądanie telewizji, częste siedzenie przed komputerem to czynniki zwiększające prawdopodobieństwo zachorowania na jaskrę. Aby uniknąć tej przykrej choroby, trzeba unikać jadania zbyt tłusto, spożywać duże ilości zielonych warzyw, a siedzenie przed telewizorem zamienić na solidną dawkę ruchu.