Badania naukowe potwierdzają, że pijawki leczą oraz wspomagają leczenie wielu dolegliwości – żylaków, chorób serca, chorób nerek czy wątroby. Wśród wszystkich przypadłości, z którymi można się uporać przy pomocy hirudoterapii są również te typowo męskie i kobiece. Jak za pomocą pijawek możemy radzić sobie z impotencją czy chorobami narządów płciowych?
Choroby kobiece
Choroby kobiece, jak sama nazwa wskazuje, to wszelkie dolegliwości, które dotykają żeńską część społeczeństwa. Mowa tu m. in. o zapaleniu cewki, jajowodów, jajników, pęcherza, pochwy czy też upławach i bezpłodności. Typowa dla kobiet budowa anatomiczna, a także wewnętrzne zakończenie dróg moczowo-płciowych sprawiają, że narządy płciowe oraz organy miednicy są w sposób szczególny narażone na wiele typów infekcji i zapaleń. Dolegliwości te wywoływane są zwykle przez grzyby, bakterie i wirusy. Na początku mamy zwykle do czynienia z niegroźnymi infekcjami, ale jeśli je zbagatelizujemy, możemy narazić się na poważniejsze schorzenia.
Na wszelkie dolegliwości typowo kobiece może nam pomóc hirudoterapia. Leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) odbywa się poprzez przystawianie ich w dolnych częściach brzucha oraz miednicy – w szczególności w okolicach kości łonowej i ogonowej, a także jajników i nerek. Hirudozwiązki wydzielane przez pijawki likwidują zapalenia, a także poprawiają ukrwienie i drożność. Niezbadane dotąd związki uaktywniają także układ rozrodczy i wspomagają wydzielanie jajeczek. Zwykle przy kobiecych dolegliwościach zalecanych jest 5-9 zabiegów.
Choroby męskie
Choroby męskie, takie jak impotencja, niemoc płciowa, bezpłodność czy różnego rodzaju zapalenia i choroby narządów płciowych, dotykają niestety dużej części społeczeństwa. Z jednej strony problemy te związane są z niezdrowym trybem życia, a także stresem. Z drugiem mamy do czynienia z różnego rodzaju zapaleniami i zakażeniami, spowodowanymi rozwiązłością seksualną.
Leczenie pijawkami przynosi rezultaty w zwalczaniu impotencji, bezpłodności, lekkich zapaleń czy chorób narządów płciowych. Zwykle pijawki stawiane są w okolicy miednicy – w szczególności w pobliżu krocza, kości łonowej oraz ogonowej.