KobietaPolecanePoradyUrodaZdrowie

Skóra – jak o nią zadbać?

Skóra – jak o nią zadbać?

Po skórze bardzo wiele można zaobserwować. Niewydolność wątroby, problemy z hormonami tarczycy, czy niewłaściwa dieta. Poza tym dochodzą pewne tendencje genetyczne, które obciążają nasz organizm szeregiem schorzeń, których skutki także można zaobserwować po wyglądzie skóry.

Cukrzyca – wróg nr 1

Każdy cukrzyk wie, że o skórę trzeba dbać przede wszystkim od środka. Brzydko wyglądająca skóra u osób borykających się z tą przewlekłą chorobą, mogą być oznaką czegoś naprawdę niepokojącego. Wszystko zaczyna się od pogorszenia ukrwienia skóry. W tym wypadku doskonałym sposobem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się problemu jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Pijawki wydzielają substancję poprawiającą ukrwienie tkanek, w tym skóry, tym samym zapobiegając pojawieniu się problemu tzw. stopy cukrzycowej. Pamiętaj jednak, że przed zabiegiem należy skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym oraz udać się na podstawowe badania krwi. Tylko z wynikami morfologii masz szansę dostać się na zabieg hirudoterapii.

Otyłość

Nie jest tajemnicą, że otyłość obciąża cały organizm. Poza zalepianiem tętnic i żył oraz utrudnianiem pracy układu oddechowego i sercowego, otyłość pogarsza wygląd skóry. Przez zmiany hormonalne oraz nadmiar łoju, dochodzi do powstawania wyprysków. Nawet u dorosłych osób skóra może przypominać wspomnienie ze szkoły podstawowej. W tym wypadku, poza zmianą diety oraz uprawianiem sportu, niewiele można poradzić. Wizualny problem jest po prostu efektem zaniedbania organizmu.

Procesy starzenia się skóry

Nie mówimy tu tylko o zmarszczkach. Może się tym zaskoczysz, ale Twoja skóra zaczyna się starzeć średnio po przekroczeniu 25-ego roku życia. Już wtedy pojawiają się pajączki, cellulit, żylaki i obniżenie sprężystości skóry. Dlatego należy pić dużo wody, jeść zdrowo, ruszać się oraz stosować naturalne kosmetyki. Hirudyna wydzielana przez pijawki jest jedną z naturalnych wydzielin, które wprowadzone pod skórę, poprawiają krążenie. Co za tym idzie, skóra wygląda młodziej i piękniej. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zaglądając na stronę http://pijawki.abros.pl/.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz