IntymnośćKobietaPolecanePoradyUroda

Piękne i zadbane dłonie – wybierz manicure klasyczny!

Piękne i zadbane dłonie – wybierz manicure klasyczny!

woman-349925_640Dłonie są wizytówką każdego człowieka. To część ciała, która jest niemal zawsze widoczna – zwłaszcza w momencie, w którym witamy się z nowo poznaną osobą. Zaniedbane skórki, przebarwione czy nierówne paznokcie mogą negatywnie świadczyć o naszej higienie oraz podejściu do codziennej pielęgnacji. W momencie, w którym nasze dłonie pozostawiają wiele do życzenia regularne stosowanie kremu może okazać się niewystarczającym. Może warto oddać się w ręce specjalisty?

– Należy zwrócić uwagę na to, że w niektórych branżach wypielęgnowane dłonie stanowią swojego rodzaju element dress code’u. Pracownicy korporacji, handlowcy, kierownicy czy wysoko postawieni szefowie muszą prezentować się nienagannie pod względem higieny osobistej. A zadbane dłonie i paznokcie to jej integralny element. Przez to coraz większa liczba osób decyduje się na manicure. Dzięki temu zarówno panie, jak i panowie zyskują perfekcyjny wygląd swoich dłoni. – przekonuje specjalistka salonu Easy Nails.

Manicure hybrydowy przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest zmycie starego lakieru lub odżywki, później następuje skrócenie paznokci oraz ich opiłowanie. Kluczowym elementem jest odsunięcie nieestetycznych skórek; po zmiękczeniu naskórka w kąpieli mydlanej, można je podważyć i usunąć cążkami. Na koniec ma miejsce odtłuszczenie i osuszenie paznokci oraz nałożenie emalii lub lakieru. W dobrym salonie pokrycie płytki kolorem poprzedza położenie specjalnego podkładu.

Usługa manicure nie jest skomplikowana. Mimo wszystko decydując się na wizytę w konkretnym salonie warto wcześniej rozeznać się w opiniach na jego temat oraz dowiedzieć się kilku informacji odnośnie doświadczenia personelu. Należy również zweryfikować rodzaj, stan przechowywania i dbania o higienę używanych narzędzi. Przy zabiegach takich jak odpychanie i wycinanie skórek może dojść do krwawienia ze zbyt mocno wyciętej skórki. Niezdezynfekowane cążki mogą stać się wtedy przyczyną infekcji.

Piękne i zadbane paznokcie plus nawilżona skóra dłoni to wszystko, czego potrzeba, aby prezentowały się one atrakcyjnie i estetycznie. Pięknie i profesjonalnie nałożony kolor dodatkowo doda im uroku, a przede wszystkim będzie nas cieszył przez długi czas.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz