KobietaPolecanePoradyUrodaZdrowie

Peeling chemiczny sposobem na piękną cerę

Peeling chemiczny sposobem na piękną cerę

Kobiety chcą, aby ich cera wyglądała jak najlepiej. Istnieje wiele metod dbania o cerę, ale tylko część z nich naprawdę skuteczne. Wszystko zależy od tego jakie mamy problemy z cerą. Jednym z takich zabiegów jest właśnie peeling chemiczny.

Warto pamiętać, że peeling chemiczny trzeba robić zimą. Jest to ważne z tego względu, że latem dominuje ostre słońce i może negatywnie wpływać na cerę dodatkowo ją wysuszając. Peeling jest to złuszczanie skóry w celu pozbycia się martwego naskórka z cery przy udziale substancji chemicznych. Zabieg peelingu chemicznego powinno się wykonywać w gabinetach medycyny estetycznej. Warto podkreślić, że wykonywanie zwykłego peelingu w warunkach domowych działa tylko powierzchownie. Peeling chemiczny przeprowadza dermatolog. Zabieg polega na nakładaniu na skórę odpowiednio przygotowanego kwasu powodując złuszczanie naskórka. Efekt złuszczania jest uzależniony od stężenia kwasu oraz czasu aplikacji. W skrócie peeling chemiczny polega na stosowaniu odpowiednich kwasów http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/eksfoliacja-kwasami.

Mamy do czynienia z wieloma rodzajami peelingów chemicznych. Pierwszym takim peelingiem może być Yellow Peel. Metoda ta polega na nałożeniu na twarz kwasu glikolowego oraz kwasu salicylowego. Zabieg ten jest polecany przede wszystkim osobom, które pracują zawodowo. Najczęściej jest stosowany do zwalczania efektów starzenia się skóry czy zmian trądzikowych. Kwas glikolowy posiada dwa stężenia: 20% i 35%. Poprawia koloryt skóry oraz usuwa zmęczenie skóry. Przy wyższym stężeniu kwasu można zaobserwować lepsze efekty. Peeling chemiczny z kwasem migdałowym jest dla osób ze skórą wrażliwą bądź płytko unaczynioną. Kwas migdałowy rozjaśnia skórę oraz likwiduje zmarszczki. Natomiast peeling chemiczny z kwasem pirogronowym jest zalecany przy leczeniu blizn powypadkowych. Wadą tej metody jest to, że może występować rumień, ale dość szybko ustępuje. Kwas TCA często łączy się w kwasem glikolowym. Stosowany jest do likwidacji przebarwień słonecznych oraz zmniejszenia blizn po trądziku.

Trzeba sobie powiedzieć, że nie każdy może pozwolić sobie na peeling chemiczny. Osoby podatne na infekcje skórne mogą mieć z tym problem. Warto pamiętać, że do dwóch tygodni po dokonanym zabiegu nie wolno skóry wystawiać na silne światło słoneczne.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz