KobietaPoradyUroda

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Usuwanie nadmiernego owłosienia przy pomocy lasera diodowego to bardzo skuteczna metoda, coraz bardziej popularna w Polsce. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Jak przebiega? Czy trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować?

Zapisując się na zabieg depilacji laserowej, należy pamiętać o tym, by wybrać taki termin, który umożliwi nam odpowiednie przygotowanie się. Przede wszystkim przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno opalać tego obszaru skóry, który będzie poddany zabiegowi, należy zrezygnować ze stosowania leków z retinoidami (np. niektóre żele i kremy na trądzik), odstawić wszelkie substancje światłouczulające (herbatki ziołowe, leki wydawane nawet bez recepty). Wybór odpowiedniego terminu zabiegu jest też o tyle ważny, że bezpośrednio po nim przez okres dwóch tygodni należy całkowicie unikać wystawiania wydepilowanej skóry na słońce. Jeżeli wykonujemy depilację na przykład łydek, to przez 14 dni po zabiegu stosujemy kremy przeciwsłoneczne z SPF 50 i nosimy długie spodnie. Nieprzestrzeganie tych zasad może doprowadzić do pojawienia się przebarwień.

W zależności od zasad panujących w danym gabinecie, bezpośrednio przed zabiegiem będzie konieczne wydepilowanie skóry jednorazową maszynką. Niektóre salony kosmetyczne wykonują taką usługę już w gabinecie. W przypadku niektórych typów skór może być konieczne przeprowadzenie próby uczuleniowej, czyli wykonanie jednego strzału laserem (usunięcie jednego włoska), by sprawdzić jak zareaguje skóra.

Jak wygląda właściwy zabieg?

Klientka siada na fotelu i zakłada specjalne ochronne okulary. Specjalista dostosowuje siłę lasera do typu skóry i włosów, a następnie wykonuje zabieg, czyli przykłada głowicę lasera do miejsca, w którym rośnie włos i wykonuje strzał laserem, który wypala cebulkę włosa, nie niszcząc sąsiednich tkanek. Zazwyczaj podczas jednej wizyty w salonie można wykonać zabieg tylko na jedną część ciała, chyba że klientka życzy sobie wydepilować dwa niewielkie obszary, na przykłada wąsik i pachy.

Po zabiegu pacjentka może od razu iść do domu. Nie powinna smarować wydepilowanej skóry żadnymi kremami przez przynajmniej dwa dni, a w pierwszej dobie nie przemywać jej mydłem ani innymi środkami myjącymi. Można stosować tylko czystą wodę.

Depilacja laserowa w Krakowie– gdzie ją wykonać?

Depilacja laserowa to zaawansowany zabieg, który warto wykonać w profesjonalnych i prestiżowych gabinetach, dysponujących dobrym i bezpiecznym sprzętem oraz posiadających wykwalifikowaną kadrę pracowników, np. w Instytucie J’adore. Sprawdź ofertę salony J’adore pod adresem http://jadoreinstytut.com/depilacja-laserowa/

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz