KobietaPoradyUroda

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów

portrait-1319951_640

Olejowanie włosów jest zabiegiem, który pozwoli nam odzyskać ich dobrą kondycję oraz blask. Coraz częściej czytamy o nim w Internecie i słyszymy w telewizji, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym właśnie sposobem pielęgnacji. Jeśli widzimy kobietę, która ma piękne, zadbane włosy, możemy być prawie pewni, że stosuje ona właśnie olejowanie.

Doskonale się ono nadaje dla kobiet, które często eksperymentowały z różnymi kolorami włosów, poddawały je rozjaśnianiu, farbowaniu czy też trwałej i w efekcie je mocno osłabiły i zniszczyły. Do tej pory były one zmuszone do ścięcia zniszczonych końcówek, jednak olejowanie włosów może być dla nich ostatnią deską ratunku.

Metody olejowania

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, który powinnyśmy stosować przed myciem włosów. Olej nie wchłania się do końca i jeśli nie umyjemy głowy, nasza fryzura będzie wyglądać nieświeżo. W zależności od potrzeb, możemy nakładać olej jedynie na długość, wmasowywać w skórę głowy lub zastosować oba sposoby jednocześnie. Jeśli mamy przetłuszczające się włosy, lepiej używać oleju jedynie na długość. Warto go zostawić na około godzinę i dopiero wtedy zmyć szamponem. Czasem wymaga to mycia dwa razy, jednak wszystko zależy od sposobu nakładania i użytej ilości. Najlepszym sposobem olejowania włosów jest jednak stosowanie olejów na noc i zmywanie dopiero rano. Możemy wzmocnić odżywcze działanie i wchłanianie olejku, zawijając włosy w ręcznik i podgrzewając suszarką.

W przypadku niektórych olejków możemy również dolać ich kilka kropli do szamponu, którym na co dzień myjemy włosy i stosować je jedynie w ten sposób. Jest to wersja dla zabieganych kobiet, które nie mają zbyt wiele czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Pozwoli nam ona oszczędzić czas i wzmocnić włosy. Najlepiej jednak sprawdza się tradycyjne olejowanie na noc, ponieważ też nie wymaga wiele wysiłku, a daje szybki efekt w postaci piękniejszych i zdrowszych włosów.

Jaki olejek wybrać?

Środek, który o wiele lepiej sprawdza się, gdy jedynie dodajemy go do szamponu, to olejek eteryczny z drzewa herbacianego. Jest to naturalny produkt, który ma bardzo silne działanie odkażające i bakteriobójcze. Chroni on przed grzybicami i wszawicą, dlatego też powinny go stosować osoby, które pracują na przykład w szkołach lub służbie zdrowia.

Olejować włosy możemy za pomocą bardzo różnych olejków. Warto poszukać takiego, którego właściwości najlepiej zaspokoją potrzeby naszych włosów. Najczęściej używane to olejek awokado, jojoba, macadamia oraz kokosowy. Sprawdzą się one najlepiej w przypadku włosów, które potrzebują nawilżenia i odżywienia. Niektóre z pań stosują również olej rycynowy. Jest to jednak dość nietypowy przykład, ponieważ olej ten ma właściwości wysuszające. Jest on jednak dobrym naturalnym środkiem, który przyciemnia włosy, dlatego dobrze się nadaje na przykład do tuszowania jaśniejszych odrostów.

Olejowanie sprawi, że nasze włosy odzyskają zdrowy blask, będą pełne energii i witalności. Pomaga uchronić także końcówki przed rozdwajaniem. Jest to zabieg, który stosunkowo szybko przynosi pierwsze efekty. Zwykle wystarczy olejować włosy 1 lub 2 razy w tygodniu.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz