KobietaPorady

Jak dobrać odpowiednią sukienkę wieczorową do okazji?

Jak dobrać odpowiednią sukienkę wieczorową do okazji?

lady-602881_640

Wbrew pozorom, wybranie odpowiedniej stylizacji na imprezę czy też wieczorne wyjście nie jest taką prostą sprawą. Większość kobiet decyduje się wtedy na sukienki wieczorowe. Ich ogromny wybór czasami sprawia, że trudno nam podjąć decyzję. Jest jednak kilka zasad, którymi warto się wtedy kierować.

Okazje, na które wypada ubrać się wieczorowo, możemy podzielić na dwie kategorie: formalne oraz nieformalne. Te pierwsze to wszelkie biznesowe kolacje i wyjścia związane z naszym życiem zawodowym, a także wizyty w teatrze, operze czy filharmonii. Jeśli mamy w planach pojawienie się w którymś z tych miejsc, powinnyśmy się zdecydować na prostą, klasyczną i elegancką sukienkę, bez zbędnych ozdób. Do niej dobierzmy również skromną biżuterię dobrej jakości, piękne klasyczne szpilki lub czółenka oraz niewielką torebkę – najlepiej kopertówkę. Potrzebujemy eleganckiej, ale też i niezbyt wyzywającej stylizacji, która nie będzie się nadmiernie rzucać w oczy, dlatego tu najlepiej sprawdzi się klasyczna „mała czarna”, o długości do kolan.

Nieformalne okazje to wyjścia z partnerem lub przyjaciółmi do kina, na kolację czy na tańce oraz nieoficjalne firmowe imprezy, na których spotykamy się jedynie z naszym współpracownikami. Wtedy możemy bardziej zaszaleć: wybrać sukienkę w jaskrawym kolorze, krótszą, z większym dekoltem lub też dobrać do niej bardziej wyraziste dodatki.

Często okazją do założenia wieczorowej kreacji jest wesele przyjaciół lub kogoś z rodziny. W takim przypadku obowiązuje zasada, że możemy sobie pozwolić na więcej niż wtedy, gdy idziemy na formalną imprezę, jednak nie powinnyśmy zakładać sukienki czarnej lub białej, zwłaszcza z koronki. Kolor czarny powoduje negatywne skojarzenia z żałobą, zaś biały w tym dniu przysługuje jedynie pannie młodej. Oczywiście, warto się wcześniej zorientować, czy ma ona jakieś specjalne życzenia – zdarza się, że życzy sobie ona, by panie na weselu były ubrane w sukienki o tym samym kolorze. Zazwyczaj informacja na ten temat pojawia się już na zaproszeniu.

Najważniejsze jest jednak, żeby ubrać się w kreację, w której zarazem będziemy pięknie wyglądać i czuć się swobodnie. Wybierzmy strój, w którym będzie nam się wygodnie tańczyć, ponieważ od tego zależy, jak się będziemy bawić.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz