PolecanePorady

Konto bankowe do zarządzania pieniędzmi – jak je wybrać?

Konto bankowe do zarządzania pieniędzmi – jak je wybrać?

Dzisiaj konto bankowe nie służy już tylko do bezpiecznego lokowania na nim środków pieniężnych. Jest narzędziem, dzięki któremu chcemy w pełni zarządzać swoimi finansami. Sprawdź, na jakie korzyści możesz liczyć, wybierając optymalny rachunek z dostępem do internetu.

Co oferuje nam nowoczesna bankowość?

Czy wiesz, że to właśnie Polacy wykazują największe zainteresowanie wśród wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej w kwestii korzystania z innowacyjnych rozwiązań nowoczesnej bankowości? To my nie tylko chcemy płacić kartą płatniczą, a nie gotówką, ale również korzystać z internetowej platformy.

Dzisiaj przy wykorzystaniu komputera, tableta czy smartfona możemy realizować dowolne przelewy i opłacać rachunki. Ale to nie wszystko, bo konto bankowe online umożliwia nam również kontakt z ekspertami banku bez konieczności udawania się do oddziału konkretnej instytucji bankowej. Dzięki temu możemy też inwestować, zakładając na przykład lokaty, możemy również zaciągać kredyty czy nabywać karty kredytowe i zwiększać ich limity.

Konto bankowe do inwestowania środków pieniężnych

Jeszcze do niedawna konto bankowe służyło do miesięcznych wpływów, na przykład z tytułu wynagrodzenia za pracę. Po zaksięgowaniu tych środków szybko wypłacaliśmy je w banku bądź bankomacie i posługiwaliśmy się gotówką. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, bo płacimy najczęściej kartą. Nadwyżki pieniędzy nie lądują zaś w domowych skarbonkach, ale właśnie na rachunkach w banku.

Nowoczesna bankowość pozwala nam pomnażać środki pieniężne. Poprzez internetową platformę możemy założyć lokatę terminową albo konto oszczędnościowe. Możemy inwestować w produkty połączone, takie jak lokata z funduszem inwestycyjnym. Do tego mamy całodobowy dostęp do salda naszych środków, dzięki czemu możemy obserwować i szybko reagować w konkretnych sytuacjach inwestycyjnych.

Konto bankowe, które pozwala zarabiać

Same banki również dają nam możliwość dodatkowego zarobku. Nie musimy inwestować pieniędzy, by je pomnażać. Konto bankowe otworzone na specjalnych warunkach daje możliwość otrzymania premii. Daje też szansę na zarobek poprzez realizację zakupów na konkretną kwotę w skali miesiąca poprzez wykorzystanie przypisanej do takiego rachunku karty płatniczej. Banki oferują także korzyści finansowe za wpływy na konto o konkretnej wartości. Nie da się ukryć, że to kusząca propozycja.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nie ma wątpliwości, że zarządzanie swoimi pieniędzmi poprzez konto bankowe jest dzisiaj najbezpieczniejszą formą lokowania zgromadzonego kapitału. Środki trzymane na koncie są o wiele bezpieczniejsze niż te w formie gotówki w naszym portfelu albo w domowym sejfie. Instytucje bankowe funkcjonują według określonych norm i przepisów. Są też stale kontrolowane i nie ma możliwości, byśmy utracili ulokowany w nich kapitał. Do tego zarządzanie pieniędzmi jeszcze nigdy nie było takie proste i komfortowe, więc z całą pewnością warto z takiej opcji korzystać.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz