PolecanePorady

Kredyt gotówkowy coraz popularniejszy wśród młodych! Na co osoby 20+ biorą kredyt? TOP 5

Kredyt gotówkowy coraz popularniejszy wśród młodych! Na co osoby 20+ biorą kredyt? TOP 5

Młodzi ludzie nie boją się produktów bankowych, gdyż żyją w czasach, w których zyskały one już sporą popularność. Płatności mobilne, kody BLIK, terminale itd. to dla nich codzienność. Nie mają zatem obaw także przed zaciąganiem kredytów. Ciekawi Was, na co zwykle potrzebują gotówki? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Najczęściej osoby 20+ oraz 25+ korzystają ze wsparcia rodziny, ale niektórzy nie mają takiej możliwości, a inni chcą radzić sobie samodzielnie. Jeśli jednak potrzebują pieniędzy, wybierają się do banku po kredyt gotówkowy. Często wolą to rozwiązanie, gdyż przed pracownikiem banku nie muszą tłumaczyć, na co chcą przeznaczyć pieniądze. Rodziców łatwo przekonać do pożyczki, jeśli muszą kupić lodówkę, ale gorzej na tzw. kaprysy typu wycieczka czy najnowszy smartfon.

Wakacje

Młodzi ludzie są żądni wiedzy, świata i przygód! A nic nie kształci lepiej niż właśnie podróże. Jednak studia i mieszkanie zwykle kosztują tak dużo, że studentom ciężko odłożyć pieniądze na wyjazd nawet w polskie góry. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i wziąć kredyt gotówkowy, aby zaplanować wyprawę marzeń – na przykład do Japonii, Tajlandii czy też na Zanzibar. Również te bardziej przyziemne kierunki kuszą wiele zakochanych par – Paryż czy Wenecja będą idealne. Można pożyczyć gotówkę w banku i wyjechać na wakacje, a na miejscu popracować jako kelner i szybko zwrócić środki do banku.

Prawo jazdy

Bardzo ważnym powodem jest także kurs prawa jazdy. Na samochód rodzice pożyczają chętnie, ale jeśli w planach mamy kategorię A, czyli na motocykl, zaczynają się prawdziwe schody. To bariera często nie do pokonania! Wiele osób wybiera się zatem do banku po kredyt gotówkowy, a następnie zapisuje na kurs. To dobre rozwiązanie, jeśli jesteśmy zdecydowani, ale nie mamy od kogo pożyczyć gotówki.

Smartfon, laptop i inne nowoczesne gadżety

Nowe technologie kuszą, a producenci sprzętu wciąż prześcigają się w wymyślaniu najnowszych urządzeń. Nowoczesne aplikacje, świetne aparaty fotograficzne, gogle do rzeczywistości VR – wybór jest ogromny! Często nie potrzebujemy najnowszej generacji telefonu, ale kusi nas, aby go kupić. Taki zakup można na szczęście wygodnie kredytować, spłacając go przez kilka miesięcy.

Ślub i wesele

Młodzi zwykle są też zmuszeni, aby posiłkować się kredytem, planując ślub i wesele albo też podróż poślubną. Wydatków jest naprawdę wiele – kwiaty, suknia ślubna, sala weselna, zakwaterowanie gości, catering, zespół to tylko początek długiej listy. Zwykle z pomocą przychodzi też rodzina, ale nie zawsze udaje się spiąć cały budżet. Wtedy z pomocą przychodzi bank, oferując kredyt gotówkowy.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz