DomPolecanePorady

Jaką posadzkę wybrać do łazienki?

Jaką posadzkę wybrać do łazienki?

Wybór idealnych płytek do łazienki to trudne zadanie. Przede wszystkim muszą być odporne na uszkodzenia, designerskie i jeszcze w odpowiedniej cenie. A koszty modnych kafelek są spore. Zresztą nawet najdroższe i najlepsze, często przez nieuwagę mogą ulec pęknięciu. Jaką więc posadzkę wybrać do łazienki? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? W tym artykule podpowiadamy, który system podłogowy do tego pomieszczenia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czym się kierować przy wyborze płytek?

Zanim upatrzymy sobie wymarzone płytki, dokładnie zastanówmy się, jakie koszty jesteśmy w stanie ponieść oraz czy na przykład będziemy mieli ochotę codziennie myć podłogę w łazience. Dlaczego? Wybierając jasne, białe, kremowe i łososiowe kolory płytek warto wiedzieć, że widać na nich praktycznie każde najmniejsze zabrudzenie. To z kolei sprawia, że nadajemy sobie tylko dodatkowego sprzątania, ponieważ by łazienka wyglądała czysto i higienicznie przy jasnych płytkach, trzeba je nawet 2 razy w ciągu dnia.

Kolejna ważna rzecz to odpowiednie ułożenie płytek. Gdy decydujmy się jedynie na posadzkę podłogową i kilka kafelek w okolicy umywalki i pod prysznicem, możemy wybrać droższą wersję systemu podłogowego do łazienki. Jeśli jeszcze w parze z tym idzie jej mała powierzchnia, otrzymujemy całkiem pokaźny wybór kombinacji wzorów i kolorów kafli.

Nowoczesne i wysokiej jakości posadzki żywiczne

Nowoczesne i modne płytki łazienkowe są drogie, ale jeśli powierzchnia jaką zajmuje to pomieszczenie jest mała, możemy sobie na nie pozwolić. Najlepszym wyborem są oczywiście kafelki z żywicy epoksydowej. To inwestycja na lata. Nie brudzą się tak jak standardowe płytki i wykazują się o wiele większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a nawet obfitsze zalanie wodą. Poza tym posadzka żywiczna wygląda niebanalnie i umieszczenie jej w okolicy prysznica, sanitariów czy umywalki dodatkowo uodporni to pomieszczenie na wilgoć i przeciwdziałała powstawaniu grzyba w przyszłości.

Jeśli jednak nie mamy na tyle funduszy, by wybrać ten rodzaj systemu podłogowego do łazienki, pozostają tańsze, ale również korzystne i dobrej jakości rozwiązania. Szeroki wybór płytek łazienkowych, które trafią w każde gusta, można znaleźć na tej stronie internetowej: http://www.centrumposadzek.com.pl/.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz