IntymnośćPorady

Jak przygotować się do wizyty u seksuologa?

Jak przygotować się do wizyty u seksuologa?

Wizyta w jakimkolwiek gabinecie lekarskim zazwyczaj budzi w nas sporo obaw. Jeśli problemy seksualne zmuszają nas do udania się do seksuologa, tych obaw rodzi się jeszcze więcej. Jak więc przygotować się na wizytę u takiego specjalisty? Czy naprawdę jest się czego bać?

Jak przygotować się na wizytę u seksuologa?

Przede wszystkim należy omówić taki krok z partnerem i wspólnie ustalić jak powinna przebiegać nasza wizyta, by nikt się nie stresował i jak najwięcej z niej wyniósł. Pomocna okaże się szczera i przede wszystkim otwarta konwersacja o problemach każdej ze stron i jej oczekiwaniach, co do seksualnego pożycia. Dzięki temu rozmowa z seksuologiem przebiegnie pomyślnie, a my nie będziemy tak onieśmieleni, by bać się zadawać pytania, które nas nurtują.

Dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie ich na kartce. Pomoże to od samego początku wprowadzić porządek do przebiegu spotkania i poruszyć kluczowe dla partnerów kwestie. Nie powinniśmy natomiast iść do gabinetu kompletnie nieprzygotowani. To sprawi, że lekarz może po prostu nie wyczuć z jakiego konkretnego powodu się do niego udaliśmy i tym samym, nieświadomie próbować nam pomóc w kwestiach, w których porada nie jest potrzebna.

Wizyta u seksuologa

Tuż przed wizytą dobrze jest się odprężyć i przede wszystkim unikać stresu. To sprawi, że będziemy zrelaksowani i łatwiej nam wtedy uzyskać skupienie i jasność myśli. Konwersacja ze specjalistą w takich okolicznościach przyniesie więcej pożytku, niż kiedy będziemy spięci i zmęczeni.

Ten gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/, oferuje profesjonalną pomoc osobom mającym problemy z pożyciem w sypialni. Doświadczony seksuolog doradzi, odpowie na nasze pytania i oceni, co konkretnie jest przyczyną nieudanego współżycia w związku. Często bowiem okazuje się, że przyczyny, które o to podejrzewamy tak naprawdę nie mają nic wspólnego z dolegliwościami i należy szukać ich tu, gdzie nawet się tego nie spodziewamy.

Podsumowując, wizyta u seksuologa nie jest niczym czego należy się obawiać. Rozmowa ze specjalistą nie tylko daje realną pomoc, ale również pozwala spojrzeć na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy i tym samym rozwiązać je szybko.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz