KobietaPolecanePorady

Jak wybrać sukienkę na imprezę?

Jak wybrać sukienkę na imprezę?

Odwiecznym pytaniem, które zadają sobie kobiety przed wyjściem na imprezę jest: jaką sukienkę wybrać? Krojów, kolorów oraz rodzajów strojów jest wiele i każdy z nich leży inaczej na różnych sylwetkach. Warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze ubioru.

Mini czy maxi?

Sukienki na imprezę powinny być przede wszystkim dopasowane do uroczystości czy okazji. Inaczej ubierze się pracownik biurowy czy prezes firmy, a jeszcze inaczej kobieta wybierająca się na spotkanie towarzyskie. Znaczenie będzie tu miał nie tylko kolor, ale przede wszystkim długość sukienki i jej fason.

Dużym zainteresowaniem cieszą się sukienki maxi, jednak nie zawsze są odpowiednie do sytuacji. Pracownikom biurowym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym odradza się wybieranie tego kroju. Znacznie bardziej jest on odpowiedni na wiosnę czy lato. Natomiast w przypadku bali, bankietów czy uroczystości rodzinnych, szczególnie odbywających się w porze wieczorowej, sukienki maxi są jak najbardziej odpowiednie i efektowne.

A może koktajlowa?

Ciągle na topie są także wszelkiego rodzaju sukienki koktajlowe. To dobre rozwiązanie na każdą imprezę rodziną, ale również na spotkania biznesowe czy bardziej oficjalne wydarzenia. Wystarczy dostosować jej długość i kolor. Warto również pamiętać o tym, że idealnie skrojona sukienka przynosi znacznie lepszy efekt nie tylko wizualny, ale też podczas rozmów biznesowych.

Sklep z sukienkami oferuje różnego rodzaju modele pasujące do każdej sylwetki. Asortyment w wielu kolorach, krojach i o zróżnicowanych długościach pozwala na wybranie czegoś idealnego na konkretną okazję. Szczególną uwagę warto poświęcić małej czarnej, która pasuje praktycznie do każdej uroczystości.

Sukienki na imprezę to trudny wybór, zwłaszcza jeśli, od wyglądu może zależeć podpisanie dużego konnraktu czy wywarcia odpowiedniego wrażenia na rozmówcy. Dlatego warto postawić przede wszystkim na podkreślenie walorów sylwetki oraz wybranie kolorów pasujących do urody kobiety. W przypadku oficjalnych spotkań lepiej jednak zdecydować się na mniej krzykliwe odcienie czy fasony.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz