KobietaPoradyUroda

Podkreśl swoje naturalne piękno! Makijaż krok po kroku

Podkreśl swoje naturalne piękno! Makijaż krok po kroku

Wykonanie makijażu, który będzie podkreślał nasze piękno i nie odbierze nam uroku, to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Jak się malować? Liczą się nie tylko dobrej jakości kosmetyki, ale też kolejność ich nakładania.

Dla wielu kobiet makijaż to druga skóra, w której prezentują się na co dzień. Bez niego czujemy się gołe i pozbawione cząstki siebie. Choćby z tego powodu efekt powinien być naturalny, żeby nie czuć się jak przerysowana postać z komiksu. Najważniejsze jest, żeby makijaż ukrywał niedoskonałości i podkreślał nasze atuty np. maskował wypryski i podkreślał piękny kolor oczu.

Jak zrobić makijaż krok po kroku?

CERA powinna mieć wyrównany kolor i być gładka. Warto użyć odpowiednich kosmetyków, aby podkreślić owal twarzy, wyszczuplić ją w niektórych miejscach. Najczęściej poleca się zaczynanie makijażu właśnie od twarzy, ale druga szkoła mówi o tym, żeby zająć się nią dopiero po pomalowaniu oczu (unikniemy wtedy np. osypanych na policzki cieni). Wybór należy do nas.

1. Zanim zaczniemy makijaż warto nałożyć bazę, lekki krem lub olejek.
2. Na początek ukrywamy wszystkie niedoskonałości korektorem maskującym.
3. Następnie nakładamy korektor pod oczy, aby ukryć cienie.
4. Na koniec aplikujemy podkład, aby wyrównać kolor na całej twarzy.
5. Wykonujemy delikatne konturowanie twarzy.
6. Rozświetlamy twarz w miejscach, które chcemy podkreślić.

OCZY muszą być podkreślone w taki sposób, aby optycznie je powiększyć i nadać wyrazistości tęczówce. Warto stosować cienie o kolorach podbijających naturalną barwę oczu i nie należy zapominać o tym, że najpiękniej oko otwierają podkreślone, wydłużone i zagęszczone brwi.

1. Na całą powiekę nakładamy niewielką ilość bazy pod cienie.
2. Aplikujemy kolor podstawowy na powiekę ruchomą i trochę na dolną.
3. Przyciemniamy wybranym cieniem zewnętrzny kącik oczu.
4. Rozjaśniamy oczy w wewnętrznych kącikach i pod łukiem brwiowym.
5. Możemy rozświetlić środek powieki np. odrobiną brokatu.

6. Tuszujemy rzęsy lub doklejamy sztuczne na pasku.
7. Zaznaczamy kontur brwi i wypełniany je cieniem w odpowiednim kolorze.

TRICK: Dla lepszego efektu warto regularnie używać wzmacniającego serum, które dba o prawidłowy poziom nawilżenia i przyspiesza wzrost rzęs. Zdrowe włoski dużo łatwiej podkreślić maskarą, poza tym nawet bez niej prezentują się doskonale i są wyraziste. Warto zrobić np. test odżywek do rzęs lub poczytać opinie, żeby dowiedzieć się, jaka odżywka jest najlepsza.

USTA malujemy zawsze na końcu, ponieważ są dopełnieniem całego makijażu. Od tego, jak mocno mamy umalowane oczy, zależy kolor pomadki. Przy delikatnie podkreślonych oczach można zaszaleć z wyrazistymi ustami, ale bardzo ciemne cienie do powiek mogłyby gryźć się z równie mocną szminką. Na takie połączenia mogą pokusić się tylko profesjonaliści.

1. Przed nałożeniem szminki możemy użyć odrobiny podkładu lub korektora.
2. Na początek podkreślamy kształt ust konturówką.
3. Następnie płaskim pędzelkiem nakładamy stosowną ilość pomadki.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz