PolecanePorady

Bądź mądry i mów po angielsku!

Bądź mądry i mów po angielsku!

W dzisiejszych czasach to język angielski zdominował niemal wszystkie sfery życia codziennego i zawodowego. Można zaryzykować, że większość modnych nazw jest albo spolszczoną wersją angielskich, albo zwyczajną kalką. Jak nie zginąć w tym gąszczu, ale poczuć się w nim jak ryba w wodzie? 

To ci się przyda

Wszyscy wiemy, czym jest CV. Choć pieniądze szczęścia nie dają, mogą mu trochę pomóc. Coraz częściej wymaga się od nas znajomości języka (a najlepiej języków) obcego. Jak można się domyślić, na pierwszym miejscu, ale też na najwyższym poziomie, stawiany jest język angielski. Jeśli nie uczyliśmy się go w szkole albo mamy wrażenie, że nasza nauka poszła w las, powinniśmy pomyśleć o wybraniu się na lekcje albo kurs językowy. To nam się przyda. Może nam bowiem zapewnić lepszy start w przyszłość. 

Nauka to potęgi klucz

Praca to nie wszystko. Oprócz tego często mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, które niejako zmuszają nas do tego, by zajrzeć do słownika i dowiedzieć się, co oznacza dany wyraz czy wyrażenie. Internet jako skarbnica ciekawostek i wiedzy z różnych dziedzin podsuwa nam różne komunikaty, do których zrozumienia konieczna jest jakakolwiek znajomość języka. Bez tego możemy łatwo zginąć w natłoku informacji. 

Recepta na zwariowane czasy 

Dręczy was to, że gdy znajomi śmieją się np. z angielskiego hasła, nie wiecie, o co chodzi? Zaczynacie się śmiać, bo po prostu wam wstyd, ale wciąż czujecie się ograniczeni. Nie martwcie się! Wystarczy, że poświęcicie choć pół roku, a to uporczywe wrażenie zniknie. Jeśli nie stać was na prywatne korepetycje, zapiszcie się na kurs w szkole językowej. Oprócz tego, że poznacie słownictwo i zasady gramatyczne, porozmawiacie po angielsku w grupie.

Znajdź wspólny język

A kiedy chcecie dokądś wyjechać, nie musicie wbijać sobie do głowy podstawowych zwrotów z danego języka tylko po to, by móc kupić bułki czy bilet tramwajowy. Język angielski jest znany na całym świecie i uniwersalny, dzięki czemu możecie posługiwać się nim wszędzie. 

Najlepiej uczyć się języka, mówiąc. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie tutaj: http://tarkowski.edu.pl.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz