IntymnośćPorady

Jak czerpać więcej satysfakcji z seksu?

Jak czerpać więcej satysfakcji z seksu?

sexy-918424_640

Miłość fizyczna to jeden z najpiękniejszych sposobów, w jaki ludzie mogą wyrażać swoje uczucia. Niestety, nie zawsze seks dostarcza przyjemności i satysfakcji dla obojga partnerów. Czasem problemy wynikają z nieporozumień i braku komunikacji. Zdarza się również, że po wielu latach związku zbliżenia zaczynają przypominać rutynowe czynności. Niezależnie od przyczyn, można poprawić jakość życia erotycznego dzięki kilku prostym sposobom.

Dobrze się poznajcie
Jeśli partnerom zależy na sobie, w trakcie aktu miłosnego ważne jest dla nich, by obie strony czerpały z niego radość i satysfakcję. Okazuje się, że niezwykle ważną rolę odgrywa tu dobra znajomość siebie nawzajem, zarówno pod względem psychologicznym jak i fizjologicznym. Kiedy partnerzy darzą się uczuciem i ufają sobie, jest im łatwiej rozmawiać o tym, co lubią, a czego nie, jakie mają potrzeby. Wiele problemów łóżkowych wynika właśnie z braku komunikacji. Choć seksualność dla wielu osób jest wstydliwym tematem, przełamanie się może być pierwszym krokiem do znacznej poprawy jakości stosunków. Oczywiście, wymaga to zaangażowania obu stron. Rozmowy na temat seksu nie tylko pozwalają lepiej się poznać pod tym względem, ale również pogłębiają zaufanie i umacniają więź między partnerami. Ważne jest, żeby nie robić sobie wzajemnie wyrzutów, ale raczej skupić się na swoich potrzebach i tym, czego się chce. Jeśli mamy do czynienia z nieśmiałym partnerem/partnerką, można próbować delikatnie dopytywać o to, co lubi. Poruszając temat seksu trzeba być niezwykle delikatnym, by druga strona nie poczuła się urażona, co mogłoby przynieść odwrotny od zamierzonego skutek.

Poszukajcie czegoś nowego
W długoletnich związkach partnerzy zwykle dobrze się znają i rozumieją. Niestety, z czasem seks nie dostarcza już tylu emocji co na początku, mimo że partnerzy dobrze się znają i ufają sobie. Nie chcąc popaść w rutynę, warto poszukać nowych, ekscytujących rozwiązań. Niekiedy wystarczy wspólne poszukanie innych pozycji seksualnych czy urozmaicenie pieszczot. Dobrym pomysłem może też okazać się ruszenie się z łóżka i poszukanie innych miejsc. Może warto wrócić do czasów, kiedy kochaliście się tam, gdzie akurat mieliście na to ochotę? Dla jednych będzie to kabina prysznicowa, dla innych samochód, tym nie mniej zawsze powrót do czasów zakochania poprawia satysfakcję z życia seksualnego pary. Jeśli natomiast nie macie tego typu doświadczeń i wspomnień, być może warto je stworzyć? W tej sytuacji pomocna może okazać się rozmowa o fantazjach seksualnych, a te bywają bardzo różne i nieraz zupełnie nieoczekiwane. Ostatecznie, to nasze ciało podpowiada, co lubimy, a czego nie. Nawet jeśli w trakcie eksperymentów nie wszystkie zabawy okażą się trafione, z pewnością i tak wzmocni to więzi i zachęci do dalszych poszukiwań. Warunkiem jest oczywiście otwartość i wyrozumiałość obu stron.

Rozkosz dla dwojga
Osoby lubiące eksperymenty i dobrą zabawę z pewnością zainteresują się różnego rodzaju gadżetami z sexshopu. Akcesoria erotyczne eRoszkosz to dobrej jakości produkty w przystępnych cenach, które można zamówić do swojego mieszkania unikając wstydu i zakłopotania przy zakupach. W ofercie każda para znajdzie produkty dopasowane do potrzeb, nawet w przypadku różnego rodzaju problemów na tle seksualnym. Do panów, których kłopoty dotyczą przede wszystkim erekcji, skierowany jest przetestowany i bezpieczny produkt penistim eRozkosz. Osoby, które poszukują po prostu urozmaicenia również znajdą coś dla siebie. Być może warto wypróbować różne gry erotyczne, wzmagające pożądanie. Produkty z sex shopu pozwolą zrealizować różnego typu fantazje seksualne, od tych związanych z koronkową, seksowną bielizną, przez kajdanki i obroże aż po najdziksze, najbardziej wyuzdane pomysły.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz