Porady

Czy opłaca się wypożyczyć samochód?

Czy opłaca się wypożyczyć samochód?

peugeot-855554_640

W Polsce coraz popularniejsze są wypożyczalnie samochodów, coraz więcej ludzi korzysta z ich usług. Dlaczego? Powody są różne, różni są również klienci takich miejsc. Polakom wciąż wydaje się, że wypożyczenie samochodu to usługa niemal luksusowa. W rzeczywistości wcale tak nie jest, ale należy także pamiętać o kilku ważnych elementach.

Nie zapomnij

Aby wypożyczyć samochód musisz mieć ważne prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Wynajmowany pojazd ma zawsze wykupione wszystkie ubezpieczenia oraz pakiet Assistance i dostarczany jest do klienta z pełnym bakiem. W takim samym stanie należy później samochód zwrócić. Rozwiązanie to jest sprawiedliwe dla obu stron i pozwala uniknąć wielu konfliktów. Bardzo ważne jest, aby oddać samochód w umówionym terminie. W przeciwnym razie pracownicy firmy mogą zgłosić pojazd na policję, jako skradziony. Jeżeli chcesz przedłużyć okres najmu, należy niezwłocznie powiadomić o tym wypożyczalnię, przynajmniej 12 godzin przed planowanym oddaniem. Zazwyczaj można wypożyczonym samochodem wyjeżdżać poza granice Polski, np. w http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/, jednak trzeba uzyskać zgodę właściciela pojazdu. Warto również zaznajomić się ze wszystkimi zasadami, ponieważ niektóre placówki nie pozwalają na wjazd na teren różnych krajów.

Czy to się w ogóle opłaca? 

Cena za wypożyczenie samochodu może się oczywiście różnić ze względu na wypożyczalnię. Jednak nie tylko to ma wpływ na cenę wynajmu. Dobre wypożyczalnie samochodowe, np.http://www.yourcar.pl/, posiadają dużą flotę, a co za tym idzie – szeroki wybór pojazdów. Cena zależy więc oczywiście od klasy, wyposażenia i marki pojazdy. Samochody najniższej klasy, np. Peugeot 207, można wypożyczyć już za 90 zł brutto za dobę. Co ciekawe, im dłuższy okres wypożyczenia, tym tańsza doba. Oznacza to, że możemy zrezygnować z ogólnodostępnych środków komunikacji i zapewnić sobie komfort za niecałe 100 zł brutto za dobę. Kogo na to stać? Klientami wypożyczalni samochodowych są przede wszystkim turyści, również zagraniczni, którzy rzadko kiedy oszczędzają podczas urlopów. Niemal równie liczne są grupy na przykład dwóch rodzin, które wynajmują dużego busa i nim jadą na wakacje. Nie tylko oszczędza im to pieniędzy, ale także gwarantuje komfort, szczególnie potrzebny przy podróżowaniu z dziećmi.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz