KobietaPoradyUroda

Co warto wiedzieć o depilacji?

Co warto wiedzieć o depilacji?

erotic-1632090_640

Żyjemy w okresie, w którym media czy też poradniki dyktują nam co robić, by być atrakcyjniejszym, młodszym i szczuplejszym. Marki kosmetyczne prześcigają się ze sobą co do najnowszych kosmetyków, plastrów czy maszynek dla kobiet, więc jak to jest z tą depilacją? Potrzebna, czy po prostu modna?

Epilacja miejsc intymnych, może być dla wielu kobiet wstydliwym problemem lub niepotrzebnym zabiegiem, do którego po prostu zachęca telewizja, gazety czy znane marki. Do tego wszystkiego, kobiety nadal muszą zajmować się domem, dziećmi i obowiązkami. Jak w natłoku tych codziennych spraw i jeszcze w dobie życia na wysokich obrotach, mają zachować rozsądek i same zdecydować co będzie dla nich najlepsze? Z pewnością warto się zastanowić jak depilacja wpływa na komfort każdej kobiety. Co daje nam, ogolenie ciała i jak się potem czujemy? Czy gładka skóra to na pewno zdrowa skóra?

Wiele Pań ma obawy przed depilacją miejsc intymnych metodą brazylijską, ponieważ jest ona w pewnym stopniu bardziej inwazyjna niż inne. Dlaczego? Epilacja brazylijska, to całkowite usunięcie włosów z okolic intymnych, lub zostawienie paska z przodu. Kobiety po takim zabiegu czują się komfortowo, lekko i bardzo czysto. Taki zabieg, należy przeprowadzić w profesjonalnym Salonie Kosmetycznym, wyposażonym w wykwalifikowanych i przede wszystkim dobrych specjalistów.

Metoda depilacji zależy od skóry i wrażliwości pacjentki. Dostępne i łagodne sposoby zabiegu, to na przykład pasta cukrowa, wosk miękki czy twardy lub bezpaskowy. Ważnym elementem epilacji w takich kwalifikowanych salonach jest higiena miejsca zabiegu oraz jednorazowe narzędzia. Jest to bardzo ważne, ponieważ klient czuje się komfortowo i bezpiecznie. Przed zabiegiem warto skorzystać z dostępnej w salonie toalety, ale również odświeżyć się, by czuć się pewnie i spokojnie. Warto pamiętać, że przed depilacją nie można opalać się, korzystać z sauny ani też golić włosków w okolicy, którą przygotowujemy na zabieg epilacji. Włosy nie mogą być mniejsze niż 0.1 milimetra, ani większe niż 1 cm. Dodatkowo, po zabiegu nie zalecamy korzystać z gorących pryszniców czy kąpieli ani opalać się w solarium. Ważnym elementem, który złagodzi możliwe zaczerwienienia i zapobiegnie wrastaniu się włosków, jest kilka dni po zabiegu wykonanie peelingu, a bezpośrednio po epilacji, warto posmarować okolice bikini wodą utlenioną i sudocremem.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz