KobietaPoradyUroda

Idealnie gładka skóra

Idealnie gładka skóra

beautiful-1274064_640

Współcześnie kobiety mają dużo obowiązków. Praca, dom, dzieci, a jeszcze trzeba zadbać o wygląd. Odpowiednia fryzura, makijaż, strój no i oczywiście zadbana skóra, która musi być zawsze gładka. Większość z nas zna problem niechcianego owłosienia. Usuwamy włoski już nie tylko z łydek i pach, ale także z przedramion, ud czy okolic bikini.

Odrastające włosy
Każda z nas zna ten problem, kiedy włoski odrastają zbyt szybko i trzeba golić nogi kilka razy w tygodniu, żeby wyglądać estetycznie. Walka z owłosieniem przy użyciu maszynki nie należy do przyjemnych. Poza tym łatwo o skaleczenia, które później nieładnie wyglądają. Jeśli do tego mamy problem z nadmiernym owłosieniem w różnych partiach ciała, golenie może zabierać naprawdę dużo czasu i nie dawać zadowalających rezultatów. Wiele z nas myśli wtedy, co zrobić, by pozbyć się włosów na dłużej. Jedną z metod jest depilacja, dzięki której skóra pozostaje gładka nawet do kilku tygodni.

Depilacja w domu czy w salonie?
Depilację woskiem można wykonać w domu, jednak jest to dość trudne, jeśli zależy nam na zdrowiu skóry i długotrwałym efekcie. Plaster z woskiem trzeba odrywać pod kątem 40 stopni z odpowiednią szybkością. Wymaga to doświadczenia i wprawy, zwłaszcza jeśli chcemy usunąć włosy z wrażliwych partii ciała, takich jak okolice intymne czy twarz. Do tego dochodzi problem z podgrzewaniem i nakładaniem wosku, przy czym trzeba uważać, żeby się nie oparzyć. Oczywiście, można korzystać z gotowych plastrów, które są łatwiejsze w obsłudze, jednak często nie dają one wystarczająco dobrego efektu. Z tego powodu lepiej zaufać profesjonalnie przeszkolonym osobom, które przeprowadzają zabiegi w dobrych salonach kosmetycznych. Korzystając z takich usług mamy gwarancję, że efekt będzie długotrwały, a skóra pozostanie zdrowa.

Co wybrać?
Wśród metod depilacji mamy do wyboru przede wszystkim wosk miękki, twardy oraz pastę cukrową. W zależności od potrzeb można wybrać metodę najlepszą dla siebie. Wosk miękki to najbardziej popularna i najtańsza metoda do usuwania owłosienia praktycznie z każdej okolicy. Wymaga rozgrzania wosku do wysokich temperatur, dlatego w przypadku osób bardziej wrażliwych na oparzenia zalecana jest depilacja woskiem twardym, który podgrzewa się do zaledwie 45 stopni. Jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę, najlepiej wybrać depilację pastą cukrową, ponieważ nie przywiera ona do skóry, a jedynie do włosów. Dzięki temu spada ryzyko wystąpienia podrażnień, a ból podczas wykonywania zabiegu jest mniejszy. Minusem jest niewątpliwie cena – za depilację „na słodko” trzeba zapłacić prawie dwa razy więcej, niż za zabieg z użyciem wosku miękkiego.

Udostępnij

O autorze

Redakcja bloga.

Dodaj komentarz